به مناسبت دهه کرامت؛خواهر امام رضا (ع) رشت ۹۱

مراسم غبارروبی و عطرافشانی از بقعه حضرت فاطمه اخری(س) برگزار شد.

 

شمال ما:  مراسم غبارروبی و عطرافشانی از بقعه حضرت فاطمه اخری(س) خواهر حضرت امام رضا (ع) به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت به مناسبت دهه کرامت و روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه با حضور دکتر ثابت قدم شهردار رشت، امیر حسین علوی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر رشت و علیرضا قانع مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت در بقعه متبرکه خواهر امام (ع) برگزار شد.

علیرضا قانع در این مراسم ضمن تبریک دهه کرامت و قدردانی از خادمین این بقاع متبرکه گفت: این بقعه متبرکه مکان بسیار مناسبی برای بازسازی و تجدید قواست و زائرین با حضور در این قطعه معنوی از این فضای معنوی استفاده می کنند.

مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت با بیان اینکه این بقعه یک نعمت برای شهر رشت است به اقدامات اخیر شهرداری رشت در این مکان متبرکه اشاره نمود و گفت: بازسازی فضای اطراف، فضای داخلی و صحن آستان مقدس خواهر امام رضا(ع) در رشت توسط شهرداری رشت و با همکاری کل اوقاف و امور خیریه استان گیلان در حال انجام است که ی تواند شرایط مناسبی را ایجاد کند.

امیرحسین علوی نیز در این مراسم ضمن تبریک ولادت حضرت معصومه (س) و حضرت امام رضا (ع) اظهار داشت: این مراسم در واقع فرصتی برای غبار زدایی از دل های ماست.

علوی ابراز امیدواری کرد تا تمام مسلمانان جهان به خصوص شیعیان از برکات این برادر و خواهر بزرگوار بهره مند گردند.

وی در پایان با تحسین مدیریت علیرضا قانع در سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی گفت: در مدت حضور قانع در این سازمان شاهد تحرکات فرهنگی زیادی بوده ایم و بسیاری از دغدغه های ما در زمینه های مختلف رفع شد.

مداحی، زیارت پر فیض عاشورا و تقدیر از خادمین این بقاع متبرکه از دیگر برنامه های این مراسم بود.

 

منبع: فرهنگسرای مجازی رشت


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *