قطعی مکرر اینترنت گیلان؛مخابرات گیلان ۰۵۲

شمال ما: این روزها اهالی رسانه و فضای مجازی استان گیلان بیش از هرچیز با قطعی مکرر اینترنت دست و پنجه نرم می کنند و این درحالیست که مدیران مربوطه استان همچنان با لبخند پشت میز مدیریت خود چای می نوشد.

به گزارش ۸دی به نقل از کاسپین، شرکت مخابرات مدتی است به دلیل عملکرد ضعیف و البته بی تدبیری مدیرانش مورد خشم و نارضایتی عموم مردم و به ویژه اهالی رسانه و فضای مجازی قرار گرفته اند.

قطعی مکرر اینترنت هرچند تاریخی به درازای ورود اینترنت به کشور دارد اما در روزهای اخیر دیگر صبر و حوصله را از مردم ستانده است و رسانه ها و خبرگزاری ها را به ستوه آورده، و جالب اینجاست که مدیران ذی ربط حتی زحمت عذرخواهی و تلاش برای بهبود اوضاع را هم به خود نمی دهند.

متاسفانه بسیاری از دانشجویان دانشگاهها و موسسات آموزش عالی که برای انتخاب واحد یا حذف و اضافه آموزشی نیاز به اینترنت داشته اند دچار مشکل شده اند، بسیاری از خدمات پستی و ارتباطی، خرید و فروش بلیط هواپیما و قطار، شعب کشیک بانک ها، نقل و انتقالات اینترنتی پول و دهها و صدها موضوع دیگر که به دلیل این بی تدبیری ها در هاله ای از ابهام و تعجب از کار ایستاده اند را نیز به این لیست اضافه باید کرد.اما در عصر ارتباطات و فناوری اطلاعات عرصه خبر رسانی یکی از مهم ترین حوزه هایی است که فقدان آن هرچند شاید برای مدیران خوشایند باشد تا ضعف ها و کم کاری هایشان دیده نشود و مردم را در ناآگاهی گذارده و خود بر مرکب بی تدبیری ها بتازند اما برای مردم به ویژه نخبگان و فرهیختگان این رویه حاکی از عقب ماندگی در حوزه های مدیریتی و اداره استان گیلان در این حوزه است.

متاسفانه قطعی خطوط ارتباطی اینترنت این روزها بیش از هر حوزه ای به خبرگزاری ها و پایگاه های اطلاع رسانی آسیب زده است و موجب شده روند اطلاع رسانی آنها دچار اختلالات عمده ای شده و مخاطبان آنها را نیز که سرمایه های اصلی رسانه ها هستند با نارضایتی مواجه کند.

رسانه هایی که در دولت اخیر اغلب از دریافت یارانه مناسب نیز محروم شده اند و با هزینه های شخصی و بعضا دهها میلیونی اداره می شوند با این روند قطعی مکرر اینترنت دچار ضررهای مالی شدیدی می شوند و معلوم نیست چه کسی می خواهد این غرامت ها را پرداخت کند و ضررها را جبران کند؟ آیا آقایان در شرکت مخابرات استان حاضر خواهند بود از پادش های میلیونی خود بخشی از خسارات را جبران کنند؟

پاسخ بدون تردید منفی است و تنها چیزی که به سهولت قابل مشاهده است بی تفاوت بودن مسئولان مربوطه و نوشیدن چای خوش طعم دیار میرزاکوچک خان جنگلی پشت میز مدیریت با تبسمی ملیح بر لبانشان است که حتی به خود زحمت عذرخواهی از مردم و رسانه ها را نمی دهند و چه خوب می شود که روزی انقلاب اسلامی ایران از لوث وجود مدیرانی که خود را فراتر از مردم می دانند و در رفع مشکلاتشان نمی کوشند پاک و طاهر شود.

و در پایان در حالیکه صادقانه در محضر خدا شما مردم عزیز را به قضاوت دعوت می کنیم پیشنهادی نیز برای مدیرکل محترم و رئیس شرکت مخابرات استان داریم و آن هم اینست که برای آبادی دنیا و آخرت خود “اگر توان و کفایت مدیریت عرصه را ندارید استعفا دهید”.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *