آرمان رمضانی
ماهی 055

شمال ما،

مدال طلای مسابقات جهانی ماهیگیری ریو 2015 به یک گیلانی رسید.
سرداور برزیلی مسابقات در پایان تورنمنت ریو به خبرنگاران گفت: کسب مدال طلا توسط این قهرمان پرآوازه همچون مسابقات قبلی ماهیگیری قابل پیش بینی بود. وی مهمترین عامل موفقیت این ماهیگیر را استفاده از کرم مرغوب «کیباکیه» اعلام کرد و افزود: پیش از این و در مسابقات گذشته نیز این کرم به خوبی جواب داده بود. سرداور مسابقات شیوه ماهیگیری این قهرمان را نیز منحصر به فرد دانست و اظهار داشت: این ماهیگیر حرفه ای ابتدا با همکاری هم تیمی هایش آب را گل آلود می کند و سپس با استفاده از کرم «کیباکیه» درشت ترین ماهی را صید می کند.
ماهیگیر قهرمان نیز در گفتگویی تلفنی با خبرنگار شمال ما ضمن ابراز شادی و خوشحالی زایدالوصف خود و هم تیمی هایش گفت: این موفقیت بزرگ را مدیون مربی خود هستیم که متاسفانه به دلیل نزدیکی به انتخابات و مشغله بسیار نتوانسته است همراهی شان کند.
رئیس جمهور نیز در پیامی ضمن تبریک این پیروزی از اهدای مدال تدبیر به این قهرمان، هم تیمی ها و مربی اش در جلسه دیدار با نخبگان استان گیلان در آخر هفته جاری خبر داد.
کرم «کیباکیه» نوعی کرم ژاپنی است که پس از پایان جنگ جهانی دوم مانع اصلی توسعه این کشور شناخته شد و نابود گردید. اما پس از سالها در استان گیلان نوع جهش یافته اش دیده شده که به خوبی برای ماهیگیری در دریاچه ادارات و سازمان ها به ویژه میراث فرهنگی، مخابرات، شهرداری رشت و… جواب داده است.

 

* عکس تزئینی است.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *