مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان:قربانعلی محمدپور ۰۱۲

شمال ما: مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: با افزایش ورود مسافران به گیلان میزان تولید زباله در این استان نیز افزایش یافته است.

محمدپور در گفت وگو با ایسنا گفت: میزان تولید پسماند در گیلان در روزهای عادی ۲هزارتن است و با ورود مسافران به استان میزان تولید زباله استان ۵۰۰تا۶۰۰تن افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه محیط زیست گیلان شکننده است و نیاز به حفاظت جدی دارد،از مسافرین خواست تا با طبیعت استان مهربان باشند و از رها کردن زباله هایشان در طبیعت به جد خودداری کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان با بیان اینکه اکوسیستم های ارزشمند گیلان دیگر تحمل تخریب محیط زیست ندارند، ادامه داد:برای حفاظت از محیط زیست استان همه دستگاههای اجرایی،مردم و مسافرین گیلان باید احساس وظیفه کنند تا بیش از پیش شاهد آسیب رسانی به طبیعت گیلان نباشیم.

وی با اشاره به گرمترشدن هوای استان از مسافرین خواست تا از روشن کردن آتش در جنگل ها پرهیز کنند و یا به برپایی آتش های کوچک بسنده کنند و قبل از خروج از جنگل از خاموشی کامل آتش اطمینان حاصل کنند.

محمدپور خاطرنشان کرد:طبق آموزه های تاریخی و دینی ما حفاظت از طبیعت وظیفه انسانی و شرعی است و همواره به یاد داشته باشیم که طبق فرموده رسول اکرم(ص)شکستن هر شاخه درخت بدون دلیل، همانند شکستن بال فرشتگان است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان در ادامه از جمع آوری زباله های رهاشده در طبیعت در دو مرحله از ایام تعطیلات نوروزی خبرداد و گفت:این اداره کل به همراه ادارات تابعه شهرستانها با همکاری تشکل های مردم نهاد و بخش خصوصی و دولتی اقدام به جمع آوری زباله ها از طبیغت خواهد کرد.

وی افزود: مرحله اول جمع آوری زباله های طبیعت فردا و پس فردا اجرا می شود و مرحله دوم در روز ۱۲و ۱۳فروردین ماه سالجاری که روز طبیعت نیز نامگذای شده است، انجام خواهد شد.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *