مدیرکل محیط زیست گیلان:زباله 041

شمال ما: مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: گیلان با بحران زباله مواجه است به همین منظور از مردم می‌خواهیم در روز طبیعت زباله‌های خود را در محل‌های تفرجگاهی، جنگلی و ساحلی رهاسازی نکنند.

به گزارش فارس، قربان‌علی محمدپور در نشست حفاظت محیط زیست استان با اشاره به فرا رسیدن روز طبیعت، اظهار کرد: ۱۳ فروردین روز انس با طبیعت است.

وی با بیان اینکه رعایت زیست‌محیطی در روز طبیعت امری ضروری است، افزود: طبیعت گیلان شکننده و وضعیت زباله در این استان بحرانی است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان رفتارهای درست اجتماعی با محیط زیست را نشانه غنای فرهنگی دانست و گفت: حفظ و حراست از طبیعت و مواهب الهی وظیفه شرعی، اخلاقی و قانونی مردم است.

وی با اشاره به اینکه در روز طبیعت تمام نگاه‌ها معطوف به رفتار و برخورد ما با محیط زیست است، یادآور شد: نباید در طبیعت زباله‌ای را باقی بگذاریم و باید به شعار «من یک محیط زیستی‌ام» پای‌بند باشیم.

محمدپور با تصریح بر اینکه مردم در روز طبیعت زباله کمتری تولید کنند، خاطرنشان کرد: از مسافران و گردشگران می‌خواهیم در روز طبیعت حتی‌المقدور از ظروف پلاستیکی یک‌بار مصرف استفاده نکنند.

وی گفت: مردم زباله‌های تولید شده خود را در کیسه‌های ویژه زباله ریخته و به مکان‌های جمع‌آوری زباله در شهرها منتقل کنند.

محمدپور از گردشگران خواست در روز طبیعت برای نشستن مکانی را انتخاب کنند که از پوشش گیاهی و جنگلی کمتری برخوردار باشد و از لگدمال کردن گیاهان و شکستن سرشاخه‌های درختان خودداری شود.

وی با تأکید بر اینکه مردم حتی‌المقدور از روشن کردن آتش در نزدیکی درختان خودداری کنند، افزود: استفاده از اجاق گاز پیک‌نیکی بهترین گزینه در روز طبیعت است.

محمدپور به همراه داشتن کیسه ویژه جمع‌آوری و حمل زباله را از ضروریات در روز طبیعت دانست و یادآور شد: مردم زباله‌های خود را به مکان مناسب منتقل کنند.

وی متذکر شد: گیلان با بحران زباله مواجه بوده و از مردم می‌خواهیم در روز طبیعت زباله‌های خود را در محل‌های تفرجگاهی، جنگلی و ساحلی رهاسازی نکنند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان با تصریح بر اینکه مردم در صورت مشاهده حریق با آتش‌نشانی تماس بگیرند، اظهار کرد: مردم تا رسیدن آتش‌نشانان نسبت به خاموش کردن آن اقدام کنند.

وی سامانه ۱۵۴۰ اداره‌کل محیط زیست و یا شماره ۰۱۳۳۳۸۲۴۶۲۶ را برای دریافت اطلاعات مردمی در زمینه تخلفات محیط زیستی اعلام کرد.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *