مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان:گلزار شهدا ۰۱۳

شمال ما: مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان به مردمی اداره کردن گلزار شهدای رشت اشاره کرد و گفت: متولی نگهداری گلزار شهدای رشت باید مشخص شود.

به گزارش فارس، ابراهیم طاهر‌نژاد در جلسه ساماندهی گلزار شهدای گیلان با اشاره به وضعیت گلزار شهدای تازه‌آباد این شهر اظهار کرد: تغییر و تحول مدیریت گلزار مذکور باید مشخص شود.

وی گلزار شهدای رشت را سازمان فرهنگی معتبر عنوان کرد و افزود: وضعیت شهدای انقلاب اسلامی در داخل مزار عادی باید مشخص شود.

طاهرنژاد از اختصاص ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار از طرف شورای اسلامی شهر رشت برای ساماندهی گلزار شهدای این شهر خبر داد و بیان کرد: اتمام پروژه گلزار شهدای رشت از مطالبات خانواده شهداست.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان خواستار نصب سقف کاذب در گلزار شهدای رشت شد و بیان کرد: سقف کاذب در جلوگیری از اتلاف انرژی گرما و سرما حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه قانون تکلیف نگهداری گلزار شهدا در شهرها را مشخص کرده است، تصریح کرد: اکنون گلزار شهدای رشت به صورت مردمی نگهداری می‌شود.

طاهرنژاد شهرداری‌ها را متولی نگه‌داری گلزار شهدا در شهرها طبق قانون عنوان کرد و گفت: موضوع مذکور در نامه‌ای به شهرداری رشت اعلام می‌شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان در ادامه با اشاره به روند ساماندهی گلزار شهدای بندر انزلی، خاطرنشان کرد: تعداد ۲۴۵ شهید در گلزار شهدای بندر انزلی خاکسپاری شده است.

وی از اختصاص ۲۰۰ میلیون تومان برای تکمیل ساماندهی گلزار شهدای بندر انزلی در سال ۹۴ خبر داد و یادآور شد: ۲ هزار و ۷۰۰ مترمربع مساحت گلزار شهدای بندر انزلی است.

طاهرنژاد وجود قبر افراد عادی در کنار دیواره گلزار شهدای بندر انزلی را از مشکلات دانست و اظهار کرد: کف‌سازی و نصب ۹۰ سنگ مزار اموات عادی واقع در گلزار شهدای بندر انزلی از امور باقی‌مانده در این گلزار است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان همچنین خواستار اتمام پروژه نیمه‌تمام مجتمع فرهنگی، ورزشی و توانبخشی استان شد و افزود: اتمام پروژه مذکور نیازمند اقدام کارشناسی توسط کمیته فنی است.

وی با بیان اینکه پروژه احداث مجتمع فرهنگی، ورزشی و توانبخشی گیلان زودتر از دیگر استان‌ها آغاز شده است، بیان کرد: پروژه مذکور در زمینی به مساحت ۱۱ هکتار و زیربنای ۱۲ هزار مترمربع احداث می‌شود اما تاکنون به بهره‌برداری نرسیده است.

 


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *