استاندار گیلان:گیلان ۰۶۶

استاندار گیلان گفت: متولیان گردشگری تنها تماشاگر گردشگران ورودی به گیلان هستند و حضور مسؤولان این عرصه را کم‌رنگ مشاهده می‌کنیم.

شمال ما: به گزارش فارس، محمدعلی نجفی در جمع مدیران دستگاه‌های خدمات سفر گیلان با اشاره به اینکه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تنها تماشاگر گردشگران ورودی به این استان است اظهار کرد: رضا علیزاده مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در عرصه حضور دارد اما ریالی از طرف این سازمان برای استان هزینه نشده است.

وی به پرداخت یک‌میلیارد تومان در بخش گردشگری گیلان از مصوبات سفر رئیس جمهور به استان اشاره کرد و افزود: حضور سازمان گردشگری در سفر گردشگران به گیلان بسیار کمک‌رنگ است.

استاندار گیلان با بیان اینکه در طرح‌های سالم‌سازی دریا از امکانات و منابع داخلی استان هزینه کردیم، تصریح کرد: سال گذشته هر قدر منتظر ماندیم سازمان گردشگری در زمینه مذکور اقدامی انجام نداده است.

نجفی به مشکل تامین منابع مالی دولت اشاره کرد و گفت: سال گذشته دولت کشور را با یک‌ششم اعتبارات سال‌های گذشته سپری کرد اما بخشی از امور مربوط به تدبیر است و با امکانات و آمادگی تسهیلات سفر تحقق پیدا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه اگر حجم ورودی بالای خودروها در تعطیلات عید فطر به‌ویژه بامداد چهارشنبه مدیریت نمی‌شد امکان ایجاد بحران وجود داشت، بیان کرد: حضور فرمانداران به منظور مدیریت امور در شهرستان‌ها بسیار پررنگ است.

استاندار گیلان با تأکید بر توجه بیشتر اداره کل راه و شهرسازی در مبادی ورودی و خروجی استان، خاطرنشان کرد: در تعطیلات عید فطر تمام دستگاه‌های خدمات‌رسان به طور شبانه‌روزی حضور داشتند و این امر باید استمرار داشته باشد تا مشکل مسافران به کمترین حد برسد.

نجفی به ترافیک سنگین محور منجیل ـ رودبار در روزهای گذشته اشاره کرد و یادآور شد: تمام تلاش مسؤولان استفاده گردشگران از مواهب الهی در گیلان است.

* ورود ۳۰۰ هزار خودرو به گیلان

وی از ورود ۳۰۰ هزار خودرو از روز سه‌شنبه تا بامداد جمعه هفته جاری به گیلان خبر داد و اظهار کرد: در ایام تعطیل استان پذیرای پنج میلیون نفر گردشگر است و اعتبارات آن باید دو برابر استان‌های گردشگرپذیر و زیارتی در نظر گرفته شود.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه اطلاع‌رسانی گسترده به مسافران در کاهش حجم تصادفات و ترافیک سنگین موثر است، اظهار کرد: اداره راهداری و شهرداری‌ها موظف هستند مشکل مذکور را به طور جدی برطرف کنند.

نجفی بر رعایت نظافت و جمع‌آوری زباله در نقاط مختلف گیلان تأکید کرد و افزود: وضعیت مساجد بین‌راهی و سرویس‌های بهداشتی در شأن مردم شیک‌پوش استان نیست.

وی با بیان اینکه اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان موظف به خدمات‌رسانی بیشتر در محدوده امامزاده هاشم (ع) است، تصریح کرد: کارکردن و خدمات‌رسانی به مردم در شرایط سخت باید به صورت ویژه باشد.

استاندار گیلان، خواستار مدیریت زمان برگشت از سفر توسط گردشگران شد و بیان کرد: بعد از ظهر جمعه خروج گردشگران از استان آغاز شده است.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *