شهرداری رشت ۰۵۶

شمال ما: زنگ بی‌مهری در اولین روز ماه مهر و مسئولانی که وسط حیاط مدرسه را دیوار کشیدند.

دانش آموزان مدرسه تقوای دیانتی شهر رشت در اولین روز ماه مهر با دیواری سنگی در حیاط مدرسه روبه‌رو شدند.

به گزارش تسنیم، مدرسه تقوای دیانتی شهر رشت که بیش از ۵۰ سال قدمت دارد امروز شاهد بی‌مهری مسئولانی بود که وسط حیاط مدرسه را دیوار کشیدند.

ماجرا از این قرار است که براساس مدارکی که شهرداری از ۵۰ سال پیش دارد قسمتی از حیاط این مدرسه متعلق به شهرداری است و شهرداری از تابستان امسال به آموزش و پرورش هشدار داده بود که زمین خودش را پس خواهد گرفت اما ظاهرا آموزش و پرورشی‌ها چندان قضیه را جدی نگرفتند و این ماجرا تا روز اول مهر طول کشید.

امروز که ۴۰۰ دانش آموز شیفت صبح این مدرسه با شور وشوق وارد مدرسه شدند با یک دیوار سنگی روبرو شدند و تنها ۲۴۰ متر حیاط داشتند و این یعنی به ازای هر دانش آموز کمتر از ۶۰ سانت حیاط.

اولیای دانش آموزان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم ابراز نگرانی کردند که با این کار بچه‌های ما جایی برای بازی ندارند و حتی این ۴۰۰ دانش آموز در این حیاط به‌صورت ثابت ایستاده جا نمی‌شوند.

بسیاری از اولیا معتقد بودند که اگر واقعا اقدامی صورت نگیرد مجبورند فرزندان خود را از این مدرسه به مدرسه دیگری منتقل کنند و این در حالی است که هیچ مدرسه‌ای این وقت از سال اقدام به ثبت نام دانش آموزان نمی‌کند.

اولیا دانش آموزان که با صحنه دیوار سنگی روبرو شدند در یک اقدام خودجوش اقدام به تخریب دیوار سنگی کردند و یکی از دانش‌آموزان مدرسه  موقع پریدن از دیوار سنگی زخمی و لباسهایش  پاره شد.

حاجتی مدیرکل آموزش و پرورش گفت: در همه شهرها شهرداری به مدارس کمک می‌کند و مدرسه می‌سازد اما در شهر ما روز اول مهر شهردار اقدام به تخریب مدرسه می‌کند.

وی افزود: هرچند از لحاظ قانونی حق با شهرداری است اما باید ملاحظه سال تحصیلی و ۸۰۰ دانش آموز این مدرسه را می‌کردند و در صددیم با رایزنی مشکل این مدرسه را در آینده‌ای نزدیک حل کنیم.

شهرداری هم بر اساس مدارکی که از ۵۰ سال پیش دارد بر اساس رأی دادگاه دنبال زمین حیاط این مدرسه است که در صورت گرفتن زمین دانش آموزان این مدرسه می‌توانند تنها ۲۴۰ متر حیاط مدرسه استفاده کنند.

امروز بسیاری از مسئولان شهری و فرماندار در این مدرسه حاضر شدند و به اولیا قول دادند که این مشکل به‌زودی حل خواهد شد.

اما آن چیزی که جای تأمل دارد پاسخ به دو سئوال است:

اول اینکه آیا واقعا نیاز است که حتی اگه حق با شهرداری باشد در روز اول مهر که بسیاری از دانش آموزان استرس روز اول مدرسه رادارند اقدام به این کار کند؟!

دوم اینکه آیا مسئولان آموزش وپرورش نباید از قبل فکری به حال این ماجرا می‌کردند تا این اتفاق در روز اول مدرسه نیفتد.
سئوالی که مسئولان باید جوابی قاطع برای آن پیدا کنند.

 


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *