نماینده ولی فقیه در گیلان:آیت الله قربانی ۰۱۱

شمال ما: نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: خداوند گناهان مسلمانان را با عمل صالحی که انجام می‌دهند می‌بخشد و به بهترین وجه به اعمال مؤمنان پاداش می‌دهد.

 

به گزارش فارس، آیت‌الله زین‌العابدین قربانی شامگاه شنبه در درس تفسیر سوره عنکبوت با اشاره به اینکه خداوند از اهل عالم بی‌نیاز است اظهار کرد: خداوند به بندگانی که در مسیر خداوند و پیامبر (ص) استقامت می‌ورزند دو بشارت داده است.

وی به بخشش گناهان مؤمنانی که در دوران جاهلیت و پس از اسلام مرتکب شدند، اشاره کرد و افزود: خداوند گناهان مسلمان را با عمل صالحی که انجام می‌دهند می‌بخشد و به بهترین وجه به اعمال مؤمنان پاداش می‌دهد.

امام جمعه رشت با بیان اینکه گناهان با ایمان و عمل صالح بخشیده می‌شود، تصریح کرد: ماه رمضان و شب‌های قدر برای بخشایش گناهان بندگان است.

قربانی، عفو خداوند را شامل انسان‌هایی دانست که عمل صالح انجام می‌دهند و بیان کرد: خداوند از طریق عفو شخصی و شفاعت، بندگان را می‌آمرزد.

وی به شگردهای قریش برای بازگرداندن افراد تازه مسلمان به مکه اشاره کرد و افزود: قریش از عاطفه پدر و مادر برای برگرداندن تازه مسلمانان استفاده کرد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه عاطفه بین فرزندان و والدین به‌ویژه مادر در تمام ملت‌ها وجود دارد، خاطرنشان کرد: عاطفه بین پدر و مادر و فرزندان مقدس است و اسلام فرزندان را به احترام به پدر و مادر سفارش کرده است.

قربانی، احترام به پدر و مادر حتی اگر کافر باشند را واجب خواند و یادآور شد: اینگونه نیست که فرد مسلمان به خاطر والدین از آرمان خود برگردد.

وی با بیان اینکه عقل، علم و تقوا به انسان اجازه نمی‌دهد که به خاطر پدر و مادر از اسلام و آرمان‌های خود برگردد، اظهار کرد: اگر پدر و مادر تلاش کردند انسان مشرک شود نباید از والدین اطاعت کرد.

امام جمعه رشت، ۸۰ درصد از شخصیت انسان را برگرفته از حالت‌های مادر عنوان کرد و افزود: پدر و مادر باید به فرزندان تقوا بیاموزند.

قربانی با اشاره به افزایش آمار طلاق در جامعه، بیان کرد: تنوع‌طلبی یکی از عوامل طلاق محسوب می‌شود زیرا این رفتار براساس تقوا نیست بنابراین اگر تقوا باشد انسان تا آخر عمر با همسر خود زندگی می‌کند.

وی به تلاش دشمنان در به‌وجود آوردن تروریست‌های آدمکش و جانی مانند داعش در کشورهای اسلامی اشاره کرد و گفت: مسلمانان آواره را با ذلت در کشورهای اروپایی پذیرش می‌کنند و آنها را به شرط مسیحی شدن می‌پذیرند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه اگر رؤسای کشورهای اسلامی از ننگ مذکور از غصه بمیرند سزاوار هستند، تصریح کرد: عربستان، قطر و ترکیه کشتار مسلمانان در سوریه، عراق و یمن را به‌راه انداختند.

قربانی خاطرنشان کرد: مسلمانان مهاجر در کشورهای اسلامی را اجبار به غسل تعمید می‌کنند و این امر برای سران کشورهای اسلامی خجالت‌آور است.

وی به ربوده شدن شش هزار کودک از مهاجران مسلمان اشاره کرد و گفت: ایران اسلامی میزبان سه میلیون نفر مهاجر بود و این افراد در کنار مردم ما با عزت زندگی کردند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *