نائب رئیس شوراي اسلامي شهر رشت:شورا 048

شمال ما: محمود باقری خطیبانی در جلسه ی شورای اسلامی شهر رشت با انتقاد از عملکرد شهرداری رشت در پرداخت مطالبات کارکنان این مجموعه اظهار داشت: شهرداری رشت به مدت چندین ماه موفق به پرداخت حقوق شرکت های حجمی خود نشده است.

وی با بیان اینکه شهردار به جای اینکه پیگیر پرداخت حقوق رفتگران تحت پوشش شرکت های پیمانکاری حجمی باشد اتاق مشاوران خود را تبدیل به دفتر هیات رئیسه شورای شهر نموده و در حال تصمیم گیری برای انتخابات هیات رئیسه می باشد.

باقری خطیبانی با اشاره به اینکه اتاق شهرداری نقش موثری در تصمیم گیری های برخی از اعضای شورا داشته و دارد اذعان داشت: لوتی ها و مشتی هایی که ادعای دلسوزی برای شهر و مردم می کردند حال چرا فرار کرده و در جلسه حاضر نشده اند.

وی در ادامه گفت:  پاکبانان در ایام مختلف به فعالیت مستمر مشغولند و پرداخت نکردن حقوق حقه ی آنان از انصاف بدور است و این صحیح نیست که پرداختی حقوق این عزیزان با مشکل روبرو باشد .

نائب رییس شورای اسلامی شهر رشت اذعان داشت: بسیاری از این کارگران ازمناطقی نظیر ماسال و لیفشاگرد برای انجام کار به رشت می آیند و هزینه ی ایاب و ذهاب آنان ماهیانه به ۴۰۰ هزار تومان می رسد و این در حالی است که حقوق ماهیانه ی آنان ۹۰۰ هزار تومان است و آن حقوق نیز پرداخت نمی گردد .

باقری با اشاره به لیست پرداخت های ماهیانه به مدیران پایه ، میانی ، روسای ادارات و مناطق شهرداری رشت عنوان کرد : حقوق این مدیران از۸۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در ماه با توجه به پست سازمانی آنان پرداخت می شود و این در حالی است که حقوق یک رفتگر با توجه به سختی کار آن با تاخیر دو ماهه پرداخت می شود .

وی اضافه کرد: معاونین شهردار ، خودروهای ادارات را فروختند و اینگونه بیان کردند که مدیران برای رفت و آمد خود از هزینه ی ایاب و ذهاب استفاده کنند و این در حالی است که هم از خودروهای شهرداری بهره گیری می شود و هم پول بنزین از شهرداری دریافت می گردد و جالب اینکه ماهی ۴۰۰ هزار تومان هزینه ی ایاب و ذهاب نیز دریافت می کنند.

باقری یادآور شد: بنده با شهیدانی نظیر قلی پور و گلستانی هم رزم بودم و گرمی خون این شهیدان را بر روی پوست خود احساس کردم ، اینجانب بازمانده ی ثانیه ی آخر حادثه ی شهادت شهید قلی پور هستم ، آیا فعالیت هایی که در شهرداری انجام می شود پاس داشته شدن خون این شهیدان است ؟ آیا اینگونه به شعارهایی که داده ایم پایبند هستیم ؟ آیا این استفاده ی صحیح از بیت المال است ؟

این عضو شورا ادامه داد : در اکثر مواقع آنقدر رفتگرها را جریمه می کنند که همان حقوق شان نیز به طور کامل پرداخت نمی شود و اگر هم اعتراض کنند روز بعد اخراج خواهند شد و دستور اخراج آنها هم با شهرداری است .

وی تصریح کرد : چگونه است که رفتگر شهر ما برای دریافت نکردن حقوق معوقه دوماهه خود در میدان شهرداری اعتراض می کند و پاسخ آن با حمله داده می شود ؟ کدام مسوول امنیتی در شهرداری این دستور را داده است ؟ اگر این اقدامات قانونی است پس چرا تهدید می کنید ؟

وی اضافه کرد : آقای فرماندار بسیاری از کارگران شهرداری در جریان نیستند که بیمه ی آنان اعتبار ندارد و فقط زمانی که خود و خانواده هایشان به بیمارستان مراجعه می کنند به آنها گفته می شود که بیمه هایشان معتبر نیست .

باقری تاکید کرد : وقتی این مشکلات وجود دارد چرا ما باید مصوباتی را تصویب کنیم که اجرایی نشود ، در آینده تمامی مشکلات به شورا برمی گردد و خواهند گفت که شورا کم کار بوده است . خودسری ها آنقدر زیاد شده که دست به هر کاری می زنند و پروژه های نیمه تمامی نظیر لندفیل سراوان ، چپ گرد حمیدیان ، خیابان آیت الله احسان بخش ، ایجاد پارکینگ و زیر ساخت را حذف می کنند و به سنگفرش خیابان شریعتی می پردازند چه کسی پیگیر این مسایل است ؟

وی تصریح کرد : بنده چندین بار به آقای شهردار و شهرداری توصیه کردم که پروژه های نیمه تمام رشت را تکمیل کنند و پروژه های جدیدی را با توجه به مشکلات مالی و درآمدی شهرداری آغاز نکنند تا تعهدی ایجاد شود چون که هدف دولت تدبیر و امید نیز همین است .

باقری خاطر نشان کرد : بارها عنوان می شود که فلان عضو شورا در پشت پرده ی خرید فلان گاراژ قرار دارد و یا بستگان عضو شورا در این قضیه دست دارد اما سرنخ تمامی این سخنان به شهرداری بر می گردد و اگر نیاز باشد بنده به صراحت عنوان خواهم کرد .

این عضو شورا گفت : از امروز به بعد قول می دهم که تمامی سخنانم در زمینه ی شورا و فعالیت هایی است که انجام می شود .

وی در پایان خطاب به فرماندار رشت به عنوان رییس شورای تامین شهرستان رشت خواستار رسیدگی به  مسائل امنیتی  و مشکلات ، معضلات  شهرداری رشت شد.

منبع: رشت پرس


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *