مدیرکل میراث فرهنگی گیلان تاکید کرد:علیزاده011

شمال ما: مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به پتانسیل گیلان در حوزه کشاورزی بر لزوم تقویت و اشاعه گردشگری کشاورزی تاکید کرد.

رضا علیزاده در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه ظرفیت های گردشگری گیلان به گونه ایست که می تواند در محور توسعه کانون توجه قرار گیرد، اظهار کرد: پروژه هایی که در استان در حال انجام است از جمله تکمیل بزرگراه تهران – رشت و راه آهن در توسعه گردشگری استان نقش موثری دارد و باید در کنار دیگر پروژه های زیر ساختی و سرمایه گذاری گیلان محور توجه قرار گیرد.

وی افزود: بسته های سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در بخش هایی همچون بوم گردی، طبیعت گردی و توسعه مناطق نمونه گردشگری تامین کننده نیازها و حلقه های مفقوده صنعت گردشگری است.

علیزاده تحقق کیفی و ممتاز بوم گردی و طبیعت گردی را به عنوان یکی از مهمترین مباحث مورد توجه سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خواند و گفت: در استان گیلان نیز این مهم با جدیت دنبال می شود.

وی افزود: طی تفاهم نامه ای که سازمان میراث فرهنگی با صندوق کار آفرینی امید منعقد کرده از کسانی که در زمینه بوم گردی و طبیعت گردی سرمایه گذاری کنند از طریق اعطای تسهیلات با کارمزد اندک حمایت می شود که در راستای تحقق این امر در استان طرح های این چنینی در کارگروه های تخصصی اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری گیلان بررسی و در چارچوب ضوابط ابلاغی به صندوق کار آفرینی امید معرفی می شود.

علیزاده با اشاره اینکه حدود ۵۶ میلیارد تومان از طریق صندوق توسعه ملی در زمان سفر رئیس جمهور به گیلان برای ساخت هتل های چهار و پنج ستاره در نظر گرفته شده، تصریح کرد: در انتظار حمایت های تسهیلاتی از طریق بانکها و صندوق توسعه ملی برای اجرا و تکمیل پروژه های مذکور هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان خاطرنشان کرد: یکی از موضوعات روز دنیا در حوزه گردشگری “توریسم کشاورزی” است و اغلب باغات و مزارع به عنوان جاذبه های گردشگری در بسته های سفر قرار می گیرد ؛ لذا با توجه به پتانسیل گیلان در حوزه کشاورزی باید تلاش شود تا گردشگری کشاورزی را به شکلی کامل و نظام مند اشاعه بخشید


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *