فرشته هایی بی نام و نشان؛شهید ۰۶۴

شمال ما: سه شهید گمنام و کبوتر خونین بال، دوشنبه هفته جاری در حاشیه استخر لاهیجان، با خاک آغشته به عطر علویان هم آغوش می شوند.

 

به گزارش ایرنا، همزمان با ایام سوگواری اباعبدالله و یاران باوفایش، سه کبوتر و فرشته هایی بی نام و نشان، میهمان مردم شرق گیلان در شهر لاهیجان هستند و این یادگاران دوران دفاع مقدس در حاشیه استخر و جنب شهرداری این شهر در مهمترین محل گردشگری لاهیجان به خاک سپرده می شوند.
فرود این سبک بالان و عاشوراییان عاشق به سرزمین امیران و دلاوران دیلم، بار دیگر پس از قزن ها و سده ها، خاطره پایه گذاری تشیع را در این دیار عدالت و شهادت زنده می کند؛ سرزمین همیشه سبزی که همواره برای دفاع از آرمان های عدالت خواهانه سبزی و سرخی را در هم آمیخته است، بار دیگر با عطرافشانی شهدای گمنام، ایام تاسوعا و عاشورا در لاهیجان رنگ و بوی کربلایی می گیرد.
به همین مناسبت مراسم وداع با پیکر این سه شهید، غروب فردا (یکشنبه) بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد جامع شهر لاهیجان برگزار می شود.
همچنین مراسم تشییع و تدفین این کبوتران، صبح دوشنبه از مسجد جامع و میدان وحدت آغاز و با عبور از مسیرهای میدان سپاه پاسداران تا حاشیه استخر، انجام می شود و پیکر مطهر این شهدا جنب شهرداری لاهیجان آرام می گیرند.
فرمانده سپاه پاسداران شهرستان لاهیجان در این باره گفت: در سال ۱۳۹۱ دو شهید در محوطه دانشگاه آزاد این شهر دفن شدند و پس از آن دیگر شهدای گمنام نداشتیم .
سرهنگ پاسدار ناصر پورکریمی روز شنبه به خبرنگار ایرنا افزود: براساس تقاضای خانواده های شهدا ، دو سال در تلاش بودیم که میزبان شهدای گمنام باشیم و این تقاضا انجام شد و سردار باقرزاده سه مرحله برای جانمایی شهدا به این شهر سفر کرد.
وی اظهار داشت: پس از بررسی های انجام شده، ضلع شمالی استخر جنب شهرداری مورد قبول قرار گرفت و بستر خاکسپاری این شهدا در آن مکان فراهم شده است.
وی تصریح کرد: این مکان یکی از مناطق گردشگری و پر ازدحام شهر لاهیجان بشمار می رود که مزار شهدا در این محل در معرض دید عموم قرار می گیرد تا بار معنوی به این مکان ببخشد.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *