استاندارگیلان:نجفی018

شمال ما: استاندار گیلان گفت: قدردان فضای آرامش و امن موجود برای آموزش فرزندان این بوم و بر و سرزمین هستیم.

 

به گزارش ایرنا، محمدعلی نجفی روز سه شنبه در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه گیلان در رشت بیان داشت: قدردان فضای امنی هستیم که در آن حدود پنج میلیون دانشجو و افزون بر ۱۳ میلیون دانش آموز با آرامش، همیاری و همدلی به امر آموختن مشغول هستند.
وی افزود: دانشگاه، مظهر علم و دانش است و دانشجو باید در کنار دانش و علم، پویا و دارای تحرک اجتماعی و سیاسی و همراه مردم جامعه خویش باشد.
استاندار گیلان با بیان اینکه امروز اگر اقتصاد دانش بنیان را مطرح می کنیم در کنارش فرهنگ دانش بنیان نیز مطرح است، گفت: دانشجویان فرصت و ثروت عظیمی برای نظام اسلامی ایران محسوب می شوند.
وی پروفسور مجید سمیعی را افتخار گیلان، ایران و دنیا خواند و افزود: اگر اصفهانی ها نصف جهان را به او تقدیم می کنند، آذری ها با افتخار او را میزبان می شوند و مازندرانی ها به او لقب فرزند شمال داده اند؛ ما به خود می بالیم که پروفسور مجید سمیعی همیشه گیلانی و همیشه یک رشتی بوده و باقی خواهد ماند.
رئیس دانشگاه گیلان نیز در این مراسم گفت: پروفسور سمیعی نمونه مجسم علم نافع است؛ همان چیزی که امروز دانشگاه های کشور بدان نیاز دارند.
احمد رضی افزود: یکی از توفیقات پروفسور سمیعی این است که او مورد احترام خواص و عوام قرار دارد.
وی ادامه داد: خرسندیم که امروز نام پروفسور سمیعی در فهرست استادان افتخاری دانشگاه گیلان ثبت می شود.
همچنین امروز معاونان دانشگاه، رئیسان دانشکده ها و تعدادی از اعضای علمی برجسته دانشگاه گیلان امروز با پروفسور سمیعی دیدار کردند.
رئیس فدراسیون جهانی انجمن جراحی مغز و اعصاب یکشنبه گذشته نیز در سفر به مازندران، در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص) ساری حضور یافت و پس از نشست با دانشجویان و اساتید دانشگاه علوم پزشکی مازندران در مرکز این استان، در جمع استادان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بابل سخنرانی کرد.
بر اساس آخرین آمار، بیش از ۹ هزار دانشجو در مقطع کارشناسی، حدود پنج هزار نفر در کارشناسی ارشد و بیش از یک هزار دانشجو در مقطع دکتری در دانشگاه گیلان تحصیل می کنند.
دانشگاه گیلان دارای ۵۶۱ عضو هیات علمی است، این دانشگاه ۹ دانشکده، یک پردیس دانشگاهی و دو پژوهشکده دارد.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *