با حضور کارگردان؛آمنه بهرامی 018

فیلم مستند «درباره آمنه» به کارگردانی احمد عبداللهیان بلوچی که گزارشی از یک اسیدپاشی است، فردا در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیاء (ص) رشت رونمایی و اکران می‌شود.

به گزارش ایسنا، احمد عبداللهیان بلوچی کارگردان این مستند اظهار کرد: سال ۸۳ که حادثه اسیدپاشی برای آمنه بهرامی رخ داد، ایده ساخت این مستند در ذهن من شکل گرفت. اینکه این خانم نخستین کسی بود که توانست حکم قصاص اسیدپاشی را دریافت کند ولی در لحظه آخر بخشش کرد، بنابراین ایده جذابی بود تا به یک کار مستند تبدیل شود.

وی افزود: در سال ۸۶ استارت ساخت این مستند زده شد و در سال ۸۷ تصویربرداری آغاز شد و تا چند ماه پیش این کار ادامه داشت. تقریبا در تمام دادگاه‌ها دوربین همراه خانم بهرامی بود و سعی کردیم تا بیشتر لحظه‌ها را ثبت کنیم.

وی همچنین درباره حضور هنرمندان در این مستند توضیح داد و گفت: از هنرمندان و ورزشکاران بسیاری در این مستند دعوت کردیم تا درباره آمنه بهرامی و معضل اسیدپاشی صحبت کنند از جمله رضا کیانیان، بهنوش بختیاری، نیوشا ضغیمی، امیرحسین مدرس، نیما شاهرخ شاهی، تهمینه میلانی، پوران درخشنده، خشایار اعتمادی، امیر تاجیک، حمید بهمنی، حسن عباسی، آرش برهانی، هاشم بیک‌زاده، سپهر حیدری، افشین پیروانی، مجید نامجومطلق، حشمت مهاجرانی، هانیه توسلی، سعید مظفری‌زاده و حمید استیلی.

عبداللهیان بلوچی درباره خلاصه داستان این مستند نیز گفت: در این مستند ۶۵ دقیقه‌ای زندگی آمنه بهرامی را که در سال ۸۳ دچار اسیدپاشی شد به تصویر کشیدیم و با حضور هنرمندان این موضوع را کالبدشکافی کردیم.

عوامل این مستند داستانی عبارتند از؛ تهیه کننده و کارگردان احمد عبداللهیان بلوچی، مدیران تولید آرش عبداللهیان و مصطفی عاقل‌منش، تدوین شهاب بشیری، صداگذاری و میکس جواد غلامرضایی، تصویربردار محمود مهدی‌خانی، مشاوران پروژه محمدحسن عاقل‌منش و دکتر حسین نحوی‌نژاد، مجریان طرح افشین عبداللهیان و حسین مدحت، مدیر تدارکات مهدی عطایی، دستیاران تولید سجاد امینی و رضا عوض‌پور.

جبار کوچکی‌نژاد، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی و محمدحسن عاقل منش عضو پیشین شورای شهر رشت نیز در این فیلم درباره معضل اسیدپاشی به گفتگو پرداختند.

فیلم مستند «درباره آمنه» با حمایت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت و مجوز رسمی از اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت چهارشنبه 9 اردیبهشت 94 ساعت 9 شب با حضور کارگردان در سالن شهید انصاری مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء (ص) رشت رونمایی و اکران خواهد شد.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *