جلسه کمیته فیلترینگ برگزار شد؛تلگرام ۰۱۱

شمال ما: اعضای جلسه امروز کمیته فیلترینگ وزارت ارتباطات را مکلف کردند اقدامات لازم را برای تقویت شبکه های داخلی به کار گیرد و فیلترینگ تلگرام فعلا منتفی شد.

به گزارش ایرنا، جلسه کمیته فیلترینگ عصر امروز (چهارشنبه) درباره بررسی و اتخاذ تصمیم پیرامون مسدودسازی تلگرام، تشکیل و پس از بررسی و تبادل نظر به اتفاق آرا مصوب شد که وزارت ارتباطات اقدامات لازم را برای تقویت شبکه های داخلی به عمل آورد.

همچنین مصوب شد چنانچه شبکه تلگرام ظرف مدت محدودی اقدامات لازم را برای تبعیت از قوانین مقررات کشور انجام ندهد و تخطی کند ، نسبت به فیلترینگ آن اقدام شود.
کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه بر اساس ماده ۲۲ قانون جرائم رایانه ای تشکیل و مسئولیت نظارت بر فضای مجازی و پالایش تارنماهای حاوی محتوای مجرمانه و رسیدگی به شکایات مردمی را به عهده دارد.
این کارگروه ۱۳ عضو دارد و دادستان کل کشور رییس آن می باشد.
در این کارگروه ۶ وزیر عضو می باشند؛ وزرای اطلاعات، فرهنگ و ارشاد اسلامی، دادگستری، ارتباطات و فناوری اطلاعات، علوم تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش در این کارگروه عضو می باشند
همچنین فرمانده نیروی انتظامی، رییس سازمان تبلیغات اسلامی و رییس سازمان صدا و سیما نیز از دیگر اعضای این کارگروه می باشند.
در این کارگروه نماینده دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، یک نفر خبره در فناوری اطلاعات و ارتباطات به انتخاب کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و یک نفر از نمایندگان عضو کمیسیون قضایی و حقوقی به انتخاب این کمیسیون به تائید مجلس شورای اسلامی عضو می باشند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *