رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر رشت خبر داد:تاکسی رشت ۰۱۱

شمال ما: رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر رشت از فعالیت ۶ هزار و ۳۰۰ دستگاه تاکسی در این شهر خبر داد.

 

به گزارش فارس، رضا رسولی بعد از ظهر امروز در جمع اعضای کمیسیون حمل و نقل شورای این شهر اظهار کرد: در شهر رشت ۶ هزار و ۳۰۰ دستگاه خودروی تاکسی و حدود سه هزار آژانس و تاکسی تلفنی وجود دارد.

وی درباره افزایش کرایه نرخ تاکسی در رشت افزود: فرماندار مصوبه افزایش نرخ تاکسی را تأیید کرد و اگر قصد اعتراض داشت باید در مدت زمانی بیست روزه آن را رد می‌کرد.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر رشت ادامه داد: پس از مخالفت فرماندار با مصوبه شورا می‌توانست به هیأت حل اختلاف برود، اما در شرایط فعلی و با گذشت مدت زمان مشخص برای رد یا تأیید مصوبه شورا از سوی فرماندار، بردن این مصوبه به هیأت حل اختلاف صحیح نیست.

وی با بیان اینکه رانندگان تاکسی از شهروندان رشت هستند، متذکر شد: با توجه به وضعیت اقتصادی و معیشت رانندگان تاکسی رشت، این افزایش بها حق آنهاست.

رسولی با اشاره به اینکه فرماندار رشت مدعی بوده که با مصوبه شورا موافقت مشروط نکرده است، گفت: در قانون چیزی به نام موافقت مشروط وجود ندارد و براساس قانون فرماندار می‌تواند مصوبه شورا را تأیید و یا رد کند که در صورت رد مصوبه برای بررسی نهایی به هیأت حل اختلاف ارجاع می‌شود.

عضو دیگر شورای اسلامی شهر رشت نیز در جلسه مذکور خواستار نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شد و گفت: تردد خودروهای فرسوده موجب افزایش آلودگی محیط زیست می‌شود.

فاطمه شیرزاد، گسترش محدوده تردد حمل و نقل عمومی در برخی از مسیرها را مهم دانست و تصریح کرد: باید فکری برای تردد اتوبوس‌های شهری در مسیر مسکن مهر رشت شود.

وی با اعلام مخالفت با مصوبه افزایش نرخ کرایه تاکسی در رشت، اظهار کرد: افزایش نرخ کرایه تاکسی موجب فشار به اقشار ضعیف جامعه می‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر رشت خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت فعلی، مهار تورم در مباحث اقتصادی اتفاق نیفتاده و تحمیل چنین هزینه‌هایی به شهروندان صحیح نیست.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *