با حضور اصحاب فرهنگ و قلم استان؛شاهین بلورچیان ۰۵۸

شمال ما: سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان در مراسم افتتاح دومین نمایشگاه نویسندگان لاهیجانی گفت: فرهنگ کتابخوانی را می توانیم با برپایی نمایشگاههای کتاب نشر دهیم.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان؛ مراسم افتتاح دومین نمایشگاه مولفین و نویسندگان لاهیجانی با حضور ابوذر ندیمی نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی ، امیرمحمد پور گیلانی مدیر کل نهاد کتابخانه های عمومی گیلان، رضاپور معاون صداو سیمای گیلان، روسای ادارات و جمعی از نویسندگان و اهالی اصحاب فرهنگ و قلم در روز پنجشنبه ۳۱ اردیبهشت در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان برگزار شد.

در این مراسم شاهین جهانگیر بلورچیان طی سخنانی هدف از برپایی این نمایشگاه را معرفی و شناسایی نویسندگان و حمایت از ناشران عنوان کرد.وی افزود در دومین سال برپایی نمایشگاه ۲۰۰ نویسنده با ۳۵۰ عنوان کتاب در زمینه های مختلف شعر،داستان،علمی،تاریخی و….حضور دارند.جهانگیری جهت حمایت از نویسندگان خواستار خرید کتاب توسط نهاد کتابخانه ها و توزیع آن در کتابخانه ها شد تا از این طریق کمکی به نویسندگان شود.

.

محممد پور ۰۵۶

.

در ادامه مراسم امیرمحمد پور گیلانی مدیر کل نهاد کتابخانه های عمومی گیلان گفت:شهرستان لاهیجان ظرفیت این را دارد که به عنوان شهر کتاب ایران نامگذاری ومعرفی شود البته با حمایت اهالی کتاب و مردم فرهیخته لاهیجان این امر تحقق خواهد یافت.وی همچنین افزود:برآنیم جهت ترویج و تسهیل دسترسی مردم به کتاب ۵کتابخانه روستایی در لاهیجان راه اندازی کنیم . وی همچنین از اجرای طرح « صبحانه با طعم کتاب » در استان گیلان خبر دادو گفت: این طرح از دوم خرداد و تقارن آن با روز مقاومت و آزادی سازی خرمشهر اجرا می‌شود و دو گروه مخاطب خاص و عام را دربرمی گیرد.

وی افزود : یکی از شاخص‌های رشد و توسعه فرهنگ کشور کتاب‌خوانی و میزان مطالعه است و تجربه نشان داده است که کتاب خوب به مردم معرفی نشده است .

محمد پور با بیان اینکه ما در نظر داریم کتاب خوب را با یک شاخص‌های خاص برای مخاطبین تعریف و معرفی کنیم اظهار داشت : اجرای این طرح از طریق رسانه ، پیامک و پرتال کتابخانه‌های استان  اجرایی می‌شود .

در ادامه مراسم ابوذر ندیمی نماینده مردم شهرستان لاهیجان و سیاهکل در خصوص ارزش و جایگاه نویسنده گفت:چقدر خوب است انسان بعد از مرگش هم زنده بماند که یکی از راهها،گذاشتن اثری چون کتاب است.نویسنده ماندگار برای خلوت خود کتاب نمی نویسد،برای سازندگی و هدایت مردم می نویسد.اگر کسی بتواند یک نفر را هدایت کند و موجب تحول زندگی او بشود مثل این است که همه را هدایت کرده است. درپایان این مراسم،نمایشگاه با حضور مسئولین افتتاح شد.

لازم بذکر است نمایشگاه از ۳۱ اردیبهشت به مدت یک هفته جهت بازدید عموم باز می باشد.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *