فرماندار بندرانزلی:ساحل 54

شمال ما: فرماندار انزلی گفت: وضعیت تالاب بین المللی انزلی بحرانی بوده و نیازمند توجه و رسیدگی جدی است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی فرمانداری انزلی، عبدالصمد صفرنژاد امروز در جمع مدیران و مسئولان این شهرستان با اشاره به وضعیت کنونی تالاب انزلی اظهار کرد: وضعیت تالاب بین المللی انزلی بحرانی بوده و نیازمند توجه و رسیدگی جدی است.وی گفت: اگر اوضاع بحرانی تالاب ادامه یابد، نسل‌های بعدی ما را نخواهند بخشید.فرماندارانزلی با بیان اینکه منابع ملی در حال غارت است، تصریح کرد: آزاد سازی سواحل تا ۶۰ متر در انزلی اجرا شده است.

وی متذکرشد: تمام ساحل انزلی در حال غارت بوده و اگر وضع به این منوال پیش رود تا ۱۰ سال دیگر در انزلی ساحلی باقی نمی‌ماند.

صفرنژاد با انتقاد از بی‌توجهی نهادهای نظارتی در انزلی تاکید کرد: مسلما یک شبه هتلی در ساحل انزلی ساخته نمی‌شود و این نشانه بی‌توجهی است.

وی گفت: هرچه زود‌تر باید جلوی تصرف غیرقانونی اراضی دولتی و منابع ملی و تغییر کاربری غیرمجاز اراضی گرفته شود.

فرماندار انزلی تصریح کرد: کلیه سازمان‌ها، اداره‌ها و نهادهای دولتی ملزم به انجام دقیق وظایفشان و حراست از منابع طبیعی، ساحل و ثروتهای ملی هستند.

وی با اشاره به اینکه انزلی یک شهرستان گردشگر پذیر است، افزود: لازم است مدیرانی که در بخشهای مختلف فعالیت می‌کنند شناخت و نگرش مناسبی به بخش گردشگری داشته باشند. به گزارش شمال ما،  صفرنژاد، انزلی را از شهرستانهای بر‌تر کشور در زمینه گردشگری عنوان کرد.

فرماندار انزلی، همه مدیران این شهر را به رعایت نظم و انضباط اداری و نظارت بر نحوه عملکرد کارکنانشان توصیه کرد.

وی با اشاره به در پیش بودن سفر رئیس جمهور در هفته سوم فروردین ماه به گیلان گفت: اولویت ما اتمام پروژه‌های نیمه تمام است.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *