عضو شورای اسلامی شهر رشت:محمد حسین واثق‌کارگرنیا ۹۱

شمال ما: عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت: فرصت‌های سرمایه‌گذاری در رشت ابتر مانده و باید شناسایی و معرفی شوند.

 

به گزارش فارس، محمدحسین واثق‌کارگرنیا پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از تالاب عینک این شهر، اظهار کرد: تالاب عینک رشت از جمله فرصت‌های سرمایه‌گذاری است که در صورت محقق شدن شرایط لازم، می‌تواند سهم مهمی در اشتغال جوانان ایفا کند.

وی با اشاره به اینکه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در رشت ابتر مانده و باید شناسایی شود، تصریح کرد: دفتر سرمایه‌گذاری شهرداری رشت تاکنون اقدام‌های خوبی انجام داده اما کافی نیست.

عضو شورای اسلامی شهر رشت ادامه داد: دفتر سرمایه‌گذاری شهرداری رشت باید این فرصت‌ها را شناسایی کرده و با فراخوان از سرمایه‌گذاران به این موضوع سرعت بیشتری دهد.

وی با تأکید بر اینکه فرصت‌های سرمایه‌گذاری متعددی در رشت وجود دارد، خاطرنشان کرد: تالاب عینک یکی از فرصت‌های بسیار خوب در این زمینه بوده، اما به صورت جدی مورد توجه قرار نگرفته است.

واثق‌کارگرنیا با ابراز نگرانی از وضعیت بیکاری جوانان رشتی، تصریح کرد: آمار بیکاری جوانان نگران‌کننده است و این موضوع می‌تواند زمینه‌های بروز ناهنجاری‌های اجتماعی از جمله اعتیاد را در آنها افزایش دهد.

وی با تأکید بر اینکه شرایط حضور سرمایه‌گذاران در پروژه‌های رشت باید تسهیل شود، یادآور شد: تمام فراخوان‌های جذب سرمایه‌گذار باید طبق روال قانونی انجام و از برخی تشریفات غیر ضروری و دست‌وپاگیر اجتناب شود.

عضو شورای اسلامی شهر رشت به موضوع تأخیر در پرداخت حقوق پرسنل شهرداری این شهر اشاره کرد و گفت: توجه به فرصت‌های سرمایه‌گذاری رشت می‌تواند موجب برطرف شدن مشکلات مالی شهرداری رشت شود.

وی درباره ارائه طرح‌های اولیه سرمایه‌گذاری در باره تالاب عینک رشت متذکر شد: مشاور تالاب عینک طرح خوبی در این موضوع ارائه داده که شامل هتل و رستوران، نمایشگاه دفاع مقدس و… است.

واثق‌کارگرنیا خاطرنشان کرد: در صورت اجرایی شدن طرح مشاور تالاب عینک رشت، برای تعدادی از جوانان این اشتغال ایجاد می‌شود.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *