تامینی لیچائی تاکید کرد:تامینی012

شمال ما: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت بخش خصوصی برای بازسازی بیمارستان‌های فرسوده تاکید کرد.

 

حسن تامینی لیچائی در گفت وگو با خانه ملت، درباره تاکیدات رئیس مجلس مبنی بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در حوزه سلامت، افزود: بدون‌شک دولت می‌توانست بیش از این‌ها از ظرفیت بخش خصوصی برای تحول در حوزه سلامت استفاده کند اما متاسفانه تاحدودی از آن غافل شده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید بخش خصوصی به ویژه در حوزه سلامت را رفیق ببینیم نه رقیب، ادامه داد: با وجود آنکه بخش خصوصی در شرایط سخت همیشه درکنار بخش دولتی بوده اما متاسفانه مشاهده شده که این بخش همواره مظلوم واقع شده و شرایط نیز به گونه‌ای رقم خورده که دیدگاه نسبتا منفی نسبت به بخش خصوصی شکل گرفته است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه امروز فرسودگی بیمارستان‌ها معضل جدی در حوزه سلامت است، تصریح کرد: در این زمینه بخش خصوصی می‌تواند کمک ویژه‌ای به دولت کرده و به بازسازی بیمارستان‌های که از قدمت طولانی رنج می برند کمک کند.

وی یادآور شد: واقعیت آن است که در حوزه بازسازی بیمارستان‌‌های فرسوده اقدام عملی شکل نگرفته، این در حالی است که این فرصت را در اختیار داریم تا از ظرفیت بانک‌های خصوصی برای بهبود و بازسازی بیمارستان ها و مراکز درمانی فرسوده استفاده کنیم.

تامینی لیچائی با بیان اینکه امروزه بیش از ۳۵ درصد از بیمارستان‌های کشور فرسوده هستند، تاکید کرد: بسیاری از بیمارستان‌های دولتی درکشور قدمتی ۴۰ ساله دارند اما دولت به دلیل کمبود منابع قادر نیست به بازسازی و نوسازی این بیمارستان‌ها اقدام کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: به طور حتم بانک‌ها و بخش خصوصی می‌توانند به تعمیرات و نوسازی بیمارستان‌های فرسوده کمک کنند چراکه در غیر این صورت اگر این بیمارستان‌ها در معرض حوادث طبیعی و غیرطبیعی قرار گیرند نه‌تنها نمی‌توانند مامنی برای آسیب دیدگان باشند بلکه خود نیز به مشکل اساسی در حوزه سلامت تبدیل خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، پیش از این دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در آیین رونمایی از دومین دستگاه شتاب‌دهنده خطی ویژه بیماران سرطانی و صعب‌العلاج در قم گفت: با توجه به کمبود منابعی که امروز دولت با آن مواجه است چاره‌ای جز استفاده از بخش خصوصی درحوزه‌های مختلف نداریم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم بازسازی بیمارستان‌های فرسوده افزود: برای این طرح جلسات مختلفی با خیران و افراد علاقه‌مند گذاشته شد و درنهایت تصمیم برآن شد تا بانک‌های خصوصی وارد میدان شوند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *