معاون فرهنگی جهاددانشگاهی گیلان:معصومه نیک کار 021

شمال ما: اختتامیه جشنواره ملی دوسالانه علمی فرهنگی”حلقه”با رویکرد فرصت‌ها و تهدیدهای ازدواج دانشجویی برگزار می‌شود.

معصومه نیک کار، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان گیلان، در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه مقوله ازدواج از مهم ترین دغدغه های قشر جوان،خصوصا دانشجویان است،اظهار کرد: دانشجویان با توجه به شرایط و لزوم سنی تشکیل خانواده، همواره راه های متفاوتی را پیش روی خود خواهند داشت که ازدواج در دوران دانشجویی یکی از این راهکارهای پیش رو است.

وی با بیان اینکه مسأله بررسی طرح فرصت ها و تهدیدهای ازدواج دانشجویی از جمله رویکردهای معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی گیلان برای کمک به انتخاب آگاهانه دانشجویان بوده، افزود: متاسفانه برنامه های مرتبط با ازدواج دانشجویی طی سالیان اخیر در دانشگاه ها اجرا می‌شود، بدون آنکه چگونگی پیوند، مقتضیات و شرایط آن مورد توجه قرار گیرد و گاهی فقط ایده های برگزاری یک مراسم به صورت تکراری اجرا می گردد بدون ابتکار خاصی.

نیک کار با اشاره به اینکه جشنواره دوسالانه علمی فرهنگی «حلقه» به صورت ملی برگزار می شود، تصریح کرد: در این جشنواره، زوجین دانشجوی نخبه، دارای رتبه های علمی، فرهنگی، هنری و اجتماعی که ازدواج خود را به ‌صورت آسان و با مهریه اندک برگزار کرده اند، برای بسترسازی و ارتقای فرهنگ ازدواج دانشجویی آسان مورد توجه قرار می گیرند.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان گیلان با اشاره به زمان برگزاری جشنواره ملی دوسالانه علمی فرهنگی “حلقه” ادامه داد: این مراسم فردا و همزمان با هفته اجتماعی در سالن استاد رحمدل مجتمع خاتم الانبیاِء از برگزیدگان علمی همایش در زمینه فرصت‌ها و تهدیدهای ازدواج دانشجویی و مزدوجین دانشجو تقدیر و کارگاه تبلیغی و ترویجی ازدواج با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر ‌توانایی برگزار می شود.

مدیر خبرگزاری ایسنا با بیان اینکه جشنواره ملی دو سالانه علمی فرهنگی “حلقه” شامل بخش های دانشجویی و آزاد است، گفت: محورهای این جشنواره شامل مقاله، خاطره نویسی و فضای مجازی (وبلاگ نویسی)بوده است.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان گیلان در پایان خاطرنشان کرد: در جشنواره “حلقه” اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان و شهرستان رشت، منطقه آزاد انزلی، سازمان صنعت معدن و تجارت استان گیلان و روابط عمومی شهرداری رشت از همراهان جهاددانشگاهی گیلان در اجرای این برنامه می باشند.

.

http://gilan.isna.ir//Files/News/Image/13946/48672.jpg


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *