معاون فرهنگی جهاددانشگاهی گیلان خبر داد:معصومه نیک کار ۰۳۶

شمال ما: معاون فرهنگی جهاددانشگاهی گیلان از فراخوان سومین جشنواره ملی شعر نور با هدف آشنایی هر چه بیشتر با ادبیات انقلاب اسلامی ایران با استفاده از ابزار ادبی خبر داد.

معصومه نیک کار، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی گیلان در گفت وگو با ایسنا، از فراخوان سومین جشنواره ملی شعر نور خبر داد و اظهار کرد:جهاددانشگاهی استان گیلان به منظور اعتلای بیشتر فرهنگ ایرانی و آشنایی هر چه بیشتر با ادبیات انقلاب اسلامی ایران با استفاده از ابزار ادبی در بیان ارزش ها و ارتقای زبان و ادبیات ملی، دینی جشنواره ملی شعر «نور» را برگزار می کند.

وی با بیان اینکه سومین جشنواره ملی شعر نور در قالب کلاسیک و سپید برگزار می شود، افزود: جشنواره ملی شعر نور در بخش ها و محورهای ایران و انقلاب با محوریت ایران، انقلاب اسلامی، نهضت جنگل و بخش آزاد برگزار می شود.

سرپرست خبرگزاری ایسنا گیلان تصریح کرد:اهداف برگزاری این جشنواره ترویج آثار و اندیشه های انقلابی، تشویق و ترغیب جوانان در خصوص ارایه آثار هنری در حوزه انقلاب اسلامی ایران، کشف استعدادهای برتر و خلاق، آسیب شناسی و نقد در حوزه ادبیات انقلاب اسلامی، زمینه سازی برای خلق آثار ادبی دانشجویان و زمینه سازی به منظور بهره‌برداری از ادبیات عنوان شده است.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی گیلان با اشاره به اینکه مهلت ارسال آثار ارسالی به جشنواره ۱۲بهمن امسال است، گفت:اختتامیه جشنواره ملی شعر نور نیمه دوم اسفند ۹۴ خواهد بود.

وی با بیان اینکه علاقه مندان می توانند در هر دو بخش بصورت همزمان با ارسال حداکثر ۳ اثر در هر بخش شرکت نمایند، یادآور شد:آثار ارسالی نباید در جشنواره دیگری حائز رتبه شده باشند،حداکثر سن برای شرکت کنندگان ۳۵ سال می باشد و ارسال مشخصات کامل به همراه تصویر کارت ملی، تلفن همراه و تلفن ثابت ضروری است.

نیک کار با تاکید بر اینکه حضور در مراسم اختتامیه شرط لازم برای برگزیدگان نهایی بوده و در صورت عدم حضور نفرات بعدی به ترتیب امتیازات داوران جایگزین خواهند شد، متذکر شد:آثار می بایست به صورت تایپ شده در قالب word با فونت B Nazanin با شماره ۱۴ به پست الکترونیکی jashnvareh@gilan.acecr.ir و یا adabi.noor94@gmail.com ارسال گردد.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی گیلان با بیان اینکه ارسال آثار به منزله پذیرفتن ضوابط جشنواره است، خاطرنشان کرد:در مراسم اختتامیه با حضور اهالی فرهنگ و ادب کشور و بر اساس رای هیئت داوران، به نفرات اول تا سوم هر بخش جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.

.

http://gilan.isna.ir//Files/News/Image/139410/52817.jpg

.

 


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *