هشدار مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان؛زباله 062

آموزش های اصولی به مردم و مسافرین گیلان از اولویت های کاری دستگاههای مرتبط باید قرار گیرد تا وضع از امروز بدتر نشود.

شمال ما: مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: با توجه به گردشگر پذیر بودن گیلان ،برای مدیریت پسماند استان باید ۵میلیون نفر را در نظر گرفت.

به گزارش ایسنا، در تعطیلات سه روز عید فطر، گیلان بعد از البرز، تهران، قزوین و مازندران پنجمین استان پرتردد کشور بود.

ورود جمعیتی حتی بیشتر از جمعیت ثابت این استان زیبا و سرسبز همه ساله در ایام تعطیلات رخ می دهد و مردم از سراسر کشور برای گذراندن ایامی خوش به این استان سفر می کنند. استانی که از مواهب طبیعی زیادی برخوردار است و از نظر زیست محیطی دارای شرایطی بسیار حساس و شکننده است.

قربانعلی محمدپور مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان با اشاره به اینکه برای مدیریت پسماند گیلان باید همواره ظرفیت ۵ میلیون نفری در نظر گرفته شود این در حالیست که استان گیلان از مکان‌های دفن بهداشتی زباله در شهرستانهای مختلف بی بهره است، گفت: حتی مدیریت پسماند هم‌استانی ها در حال حال حاضر با مشکل مواجه است.

وی با اشاره به افزایش تولید زباله در ایام تعطیلات به خصوص زباله‌های جامد، افزود: برای نجات گیلان از این وضعیت باید تمهیدات ویژه از سوی مسئولین کشوری اندیشیده شود و اعتبارات ملی لازم در این خصوص اختصاص یابد.

مدیرکل حفاظطت محیط زیست گیلان با بیان اینکه با اعتبارات محدود استانی برای مدیریت پسماند نمی توان جلوی افزایش روز افزون آلودگی ها را در گیلان گرفت، تصریح کرد: آموزش های اصولی به مردم و مسافرین گیلان از اولویت های کاری دستگاههای مرتبط باید قرار گیرد تا وضع از امروز بدتر نشود.

وی به تکمیل شبکه های انتقال فاضلاب شهری استان تاکید کرد و گفت: احداث تصفیه خانه‌ها امری است که سهل انگاری در آن می تواند فاجعه های زیست محیطی برای این استان زیبا به بار آورد.

وی با اشاره به بارندگی های اخیری که در برخی از نقاط استان از جمله شهر رشت رخ داد، تصریح کرد: بارندگی ها موجب روان‌تر شدن شیرابه زباله های مکان‌های دفن زباله از جمله مکان دفن زباله سراوان می شود و ادامه این روند به منابع آب استان خسارت جدی وارد می‌کند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *