علی رمضانی کینچاه
شهرداری رشت ۰۳۶

حال شهردار می داند با این شرایط و داستان، چنانکه یکی از روزنامه نگاران حرفه ای استان بارها شفاهن و گاهی مکتوب ثابت قدم را در سیاستمداری به هاشمی رفسنجانی تشبیه کرده است…

 

 

شمال ما: شهردار رشت در کنار موافقانی سینه چاک، همراهانی که گویا از روز اول با وی هم قسم شده اند تا با حمایت همه جانبه از «دکتر محمدعلی ثابت قدم» به شهر ایده آل خود برسند، مخالفانی نیز دارد؛ مخالفانی که بیشتر خود را منتقد رفتارها و انتصابات سیاسی اش می دانند. قاطبه مخالفان معتقدند که فعالیت های شهردار جوان -به تعبیر ایشان، شهردار میانسال- به دلیل بدهکاری اش به نماینده ای خاص، بوی انتخابات می دهد. به زعم ایشان انتصابات جدید شهرداری، یارکشی نماینده ای خاص برای روزهای مبادا ی انتخابات مجلس دهم است و این گناهی ست نابخشودنی که وقت شهردار و فرصت شهر تشنۀ توسعۀ رشت را هدر می دهد.

هر بی خبری با رصد تنها یک روز رسانه های برخط استان صف بندی اصلاح طلبان در پشت شهردار و رسانه های اصولگرا در برابر شهردار را درک خواهد کرد. گویی شهردار رشت مانده است با دو گروه موافق و مخالف که اگر لیوانی را از روی میز کارش جابجا کند، رسانه های موافق به احترام بی چون و چرایش خواهند ایستاد و تیترهای یک روزشان به، به به و چه چه های عامه فریب خواهد گذشت و آن سو، رسانه های مخالف نیز فریاد واویلا سر می دهند که باز حرکتی سیاسی و فلان و بهمان.

در چنین فضای دو قطبی سیاه و سفید، گویا باید موافق باشی یا مخالف؛ رسانه هایی که با فرد کار ندارند و فقط به عملکردها می پردازند دچار بی مهری هستند و نقدهای دلسوزانه منتقدان پرسشگر میان دعوای موافقان و مخالفان شهردار گم می شود و هر بار یک طیف همچون کافری اینان را به کیش خود می پندارد.

حال شهردار می داند با این شرایط و داستان… چنانکه یکی از روزنامه نگاران حرفه ای استان بارها شفاهن و گاهی مکتوب ثابت قدم را در سیاستمداری به هاشمی رفسنجانی تشبیه کرده است؛ اما آنچه را که ما می دانیم! شهردار شهر رشت تفاوتی بین نقدها و مخالفت ها قائل نمی شود. وی در برابر نقدها، پرسش ها و مطالبات چنان سکوت می کند که در برابر تخریب ها. آنچه منتقدان را می رنجاند نگاه مغرورانه و از بالا به پایین شهردار نسبت به ارباب رسانه است؛ گویی که رسانه ها، زیرمجموعه شهرداری رشت هستند.

برای مثال، خبری بیش از دو هفته پیش در این پایگاه خبری منتشر شد که خبر از اِشغال فضای سبز گوشه ای از سبزمیدان رشت توسط یکی از بانک های خصوصی رشت می داد (اینجا بخوانید) که این خبر در بسیاری از پایگاه های خبری بازنشر شد؛ علی رغم آنکه در پایان این خبر اعلام شده بود آمادگی انتشار نحوه واگذاری، تصاحب و یا اجاره محوطه فضای سبز ذکر شده از سوی شهرداری رشت و یا مسئولان بانک مورد نظر را داریم، متاسفانه هیچ پاسخی از شهردار رشت، سخنگوی ایشان و روابط عمومی شهرداری رشت و حتا بانک غاصب دریافت نکردیم. یا بحث آسفالت پارکینگ خصوصی شخصی که گفته می شود با رایزنی یک عضو شورای شهر رشت و شهردار با ماشین آلات شهرداری رشت و رایگان انجام شده است. (اینجا بخوانید)

کاش شهردار محترم رشت و مشاوران رسانه ای ایشان عینک سیاه و سفیدبینی را از چشم خود بردارند تا بهتر بتوانند منتقد را از مخالف و انتقاد را از مخالفت تشخیص دهند و شاهد روزی باشیم که پاسخگویی عادت خوب شهردار رشت شده باشد.

ان شا الله.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *