رئیس اتحادیه تولیدکنندگان پوشاک رشت:حجاب ۰۱۶

شمال ما: رئیس اتحادیه تولیدکنندگان پوشاک رشت گفت: طرح احیای پوشاک عفاف و حجاب که قرار بود با حمایت استانداری گیلان در اداره‌ها، سازمان‌ها و دانشگاه‌ها اجرایی شود، محقق نشده است.

جمشید افلاکی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، با اشاره به برگزاری نمایشگاه عفاف و حجاب در سال ۹۱ در شهر رشت، اظهار کرد: در سال ۹۱ با همکاری اتحادیه پوشاک شهرستان رشت و دفتر امور بانوان استانداری گیلان با عنوان «صدفی برای مروارید» برگزار شد و در آن نمایشگاه چادر، مقنعه و… به معرض نمایش گذاشته شد.

رئیس اتحادیه صنف تولیدکنندگان پوشاک رشت ادامه داد: براساس توافقات انجام شده، قرار بود اجرای طرح مذکور توسط استانداری گیلان حمایت شود و تسهیلاتی در اختیار تولیدکنندگان پوشاک شهرستان رشت قرار گیرد و پوشاک تولید شده با تخفیف ۳۰ درصد کمتر از قیمت بازار ارائه شود.

این مسئول کنترل مدل و الگوهای تولید پوشاک براساس استانداردهای عفاف و حجاب را از مزایای اجرای طرح مذکور عنوان کرد و گفت: اجرایی شدن طرح احیای پوشاک عفاف و حجاب رشد اقتصادی و اشتغالزایی را به دنبال داشت اما مورد حمایت استانداری قرار نگرفت.

افلاکی با بیان اینکه فرهنگ استفاده از پوشاک با طرح‌های ایرانی‌ ـ اسلامی باید در جامعه نهادینه شود، افزود: نقش متولیان فرهنگی در راستای نهادینه کردن فرهنگ استفاده از پوشاک با طرح‌های ایرانی‌ ـ اسلامی مهم است.

به گفته وی، نهادها، سازمان‌ها و اداره‌ها می‌توانند استارت کار را برای استفاده از پوشاک ایرانی‌ ـ اسلامی را بزنند و با ارائه طرح و کیفیت مناسب برای پوشاک نظر مخاطب را جلب کنند.

تعطیلی ۳۰ درصد کارگاه‌های تولید پوشاک در رشت

رئیس اتحادیه صنف تولیدکنندگان پوشاک رشت با اشاره به اینکه ۳۰ درصد کارگاه‌های تولید پوشاک این شهرستان تعطیل شده‌اند، خاطرنشان کرد: اکنون علاوه بر تعطیلی ۳۰ درصدی کارگاه‌های تولید پوشاک رشت، ۴۰ درصد دیگر نیمه‌تعطیل و بقیه کارگاه‌ها نیز به صورت حق‌العمل کاری «کارمزدی» فعالیت می‌کنند.

وی گفت: به دلیل تضعیف چرخه تولید پوشاک و وجود مشکلات، نیروی کار از فعالیت در کارگاه‌های تولید پوشاک منصرف شده و به مشاغل کاذب مانند دستفروشی روی آورده‌اند.

افلاکی عدم حمایت از تولیدکنندگان پوشاک، نپرداخت حق بیمه برای تولید‌کننده توسط کارفرما و … را از جمله مشکلات تولید‌کنندگان پوشاک عنوان کرد و یادآور شد: این مشکلات موجب شده تا تولیدکنندگان پوشاک برای جذب نیروی کار اقدام نکنند و به تدریج تعطیل شوند.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان پوشاک رشت با بیان اینکه کارگاه‌های تولید‌کننده پوشاک به صورت سنتی و تجربی فعالیت می‌کنند، خاطرنشان کرد: کارگاه‌ها با بهره‌مندی از کمترین امکانات و داشتن بیشترین ساعت کاری بازدهی کمی و کیفی خوبی را در تولید پوشاک دارند اما این صنف در گیلان با مشکلات زیادی مواجه بوده و نیازمند حمایت ویژه هستند.

 


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *