استاندار گیلان در پاسخ به انتقادات:نجفی012

شمال ما: استاندار گیلان گفت: طرح احیاء تالاب انزلی با ۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار استانی و ملی در حال اجراست.

محمدعلی نجفی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: تالاب انزلی متعلق به همه جهان است و برنامه های وسیع برای آن داریم .

وی با اشاره به معضل ورود حجم بالای پساب ، پسماند و رسوبات به تالاب بین المللی انزلی خاطرنشان کرد: همه تلاش ما این است که تالاب از وضعیت موجود خارج شود .

نجفی یادآور شد: رییس جمهوری در سفر به استان گیلان روی حفظ تالاب تاکید داشتند، اعتبارات خوبی تخصیص داده شده و فضا برای کاهش مشکلات تالاب مهیا است .

استاندار گیلان با اشاره به اینکه رودخانه های زرجوب و گوهر رود از مهمترین منابع آلوده کننده تالاب انزلی است، گفت : امسال ۵۰۰ میلیارد ریال برای ساماندهی وضعیت این دو رودخانه تخصیص داده شد و برای اولین بار کد دار شد و سال ۹۵ نیز ادامه پیدا می کند .

وی خاطرنشان کرد: سازمان همکاری های ژاپن (جایکا) نیز طرح مشترکی برای مدیریت و ساماندهی تالاب انزلی دارد و مطالعه و بررسی به این منظور را با اختصاص پنج میلیون دلار اعتبار آغاز کرده است.

استاندار گیلان با بیان اینکه پسماند یکی از عوامل آلودگی و تخریب طبیعت استان از جمله تالاب است، متذکر شد: پسماند باید با مدیریت صحیح به صورت یک سرمایه استفاده شود نه عامل تخریب باشد.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *