شمال ما: خزانه‌دار شورای اسلامی شهر رشت بر ضرورت رعایت صرفه‌جویی در هزینه‌های برگزاری همایش‌ها و جشنواره‌های شهرداری این شهر تأکید کرد.

محمدحسین واثق کارگرنیا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، با بیان اینکه سی‌ام شهریور ماه مصادف با روز جهانی صلح است، اظهار کرد: گرامیداشت این روز با محوریت شهرداری رشت برگزار می‌شود که تامین هزینه‌های آن باید از طریق سازمان‌هایی مانند منطقه آزاد‌ انزلی تامین شود.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره ملی «دریای دوستی کاسپین» توسط شهرداری رشت، افزود: شهرداری در کنار ارائه خدمات موظف به انجام برنامه‌های فرهنگی است.

خزانه‌دار شورای اسلامی شهر رشت ادامه داد: سال گذشته جشنواره مذکور برگزار شد و تامین هزینه انجام آن توسط سازمان‌های صورت گرفت و با توجه به مشکلات مالی حاکم بر شهرداری رشت باید صرفه‌جویی در تمام برنامه‌های این نهاد لحاظ شود.

وی درباره اجرای پروژه پیاده‌راه فرهنگی در مسیر خیابان تختی رشت، یادآور شد: این پروژه قرار بود ابتدا در کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر رشت مطرح شود و شهردار رشت این پروژه را در شورای ترافیک استانداری گیلان مطرح کرد و اکنون ۷۰ درصد از مطالعات آن انجام شده است.

به گفته واثق‌کارگرنیا، تعدادی از کسبه و بازاریان خیابان امام (ره) رشت نامه‌ای با مهر و امضا را تهیه کرده و خواستار اجرای پیاده‌راه فرهنگی در این مسیر شده‌اند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت متذکر شد: برای جلوگیری از بروز مشکلات ترافیکی در مسیر مذکور تسهیلاتی نظیر کارت ویژه عبور و مرور با شرایط مشخص در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

 


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *