نماینده ولی فقیه در استان گیلان:آیت الله قربانی ۰۲۳

شمال ما: نماینده ولی فقیه در استان گیلان گفت: صله‌رحم یکی از سنت‌های صالحه عید نوروز است.

به گزارش فارس، آیت‌الله زین‌العابدین قربانی صبح امروز در حاشیه تحویل سال نو در بیت نماینده ولی فقیه در گیلان با تبریک سال جدید اظهار کرد: هر قوم و ملتی برای خود عید دارد و ایرانیان خوش‌ذوق نوروز را عید ملی می‌دانند.

وی با بیان اینکه بهار فصل شکفتن زمین و زمان است، تصریح کرد: در این فصل درختان لباس سبز بر تن می‌کنند و این روز به عنوان عید نوروز محسوب می‌شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه سنت‌های صالحی در این بین رواج دارد که اتحاد را تضمین می‌کند، افزود: نوروز یک سنت صالحه بوده که از پیشینیان ما به ارث رسیده است.

وی صله‌رحم را یکی از سنت‌های صالحه عید نوروز بیان کرد و گفت: در این روز مردم به دیدار یکدیگر و بزرگان خانواده و فامیل می‌روند و هدایایی را رد و بدل می‌کنند که بسیار سنت خوبی است.

قربانی به امنیت ایران اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: در دنیای ناامن امروز، ایران اسلامی با هدایت مدبرانه رهبر معظم انقلاب و دانشمندان و عالمان بزرگ در امنیت است.

وی تداوم راه شهدا و انقلاب اسلامی را از خداوند آرزومند شد و خاطر نشان کرد: سال گذشته دو انتخابات بزرگ در کشور برگزار شد که مردم حضوری گسترده داشتند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه دور دوم انتخابات به سال جدید موکول شد، یادآور شد: مردم با حضور گسترده خود به ندای رهبری لبیک گفتند و اکنون نوبت دولت و مسئولان است که در برطرف کردن مشکلات مردم تلاش کنند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *