معاون استاندار گیلان:مجلس 014

شمال ما: معاون سیاسی‌امنیتی استاندار گیلان گفت: صلاحیت ۳۳۵ نفر معادل ۹۴ درصد داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در هیئت‌های اجرایی گیلان تایید شد.

به گزارش فارس، محمد احمدی‌پور ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در هیئت‌های اجرایی گیلان اظهار کرد: پس از پایان بررسی صلاحیت، ۳۳۵ نفر معادل ۹۴ درصد داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در هیئت‌های اجرایی استان تایید و ۲۳ نفر ردصلاحیت شدند.

وی نقص مدارک تحصیلی را دلیل رد بیش از یک‌سوم افراد رد صلاحیت شده عنوان کرد و گفت: ۹ نفر از داوطلبان نیز انصراف دادند.

رئیس ستاد انتخابات گیلان با بیان اینکه فرمانداران و هیئت‌های اجرایی طبق قانون موظف هستند دلایل رد صلاحیت را به داوطلبان اعلام کنند، تصریح کرد: اسامی رد صلاحیت شدگان به صورت کتبی و محرمانه از طرف فرمانداران به داوطلبان اعلام می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه رسانه‌ها از ذکر اسامی رد صلاحیت‌شده‌ها خودداری کنند، افزود: بررسی این صلاحیت‌ها قطعی نشده و مراحل دیگری نیز دارد و ذکر هر گونه نام افراد ردصلاحیت شده در رسانه جرم محسوب می‌شود و حق پیگیری قانونی توسط این افراد وجود دارد.

احمدی‌پور با بیان اینکه در دوره‌ گذشته حدود ۲۸ درصد داوطلبان در هیئت‌های اجرایی گیلان رد شدند، خاطرنشان کرد: مراتب رد صلاحیت به داوطلبان امروز توسط فرمانداران مراکز حوزه‌‌های انتخابیه اعلام شده است.

به گفته معاون سیاسی‌امنیتی استاندار گیلان، داوطلبان رد صلاحیت شده در صورت داشتن اعتراض از تاریخ ۱۶ تا ۱۹ دی ماه فرصت دارند به هیئت‌های نظارت استان که در فرمانداری رشت مستقر است مراجعه کنند و شکایت خود را تحویل دهند.

وی رسیدگی به شکایت داوطلبان رد صلاحیت شده توسط هیئت نظارت استان و اظهار نظر در زمینه صلاحیت تمام داوطلبان را پس از کسب نظر هیئت مرکزی نظارت و اعلام آن به فرماندار به مدت هفت روز از تاریخ ۲۰ تا ۲۶ دی ماه جاری عنوان کرد.

احمدی‌پور ۲۷ بهمن ماه را اعلام قطعی اسامی نامزدها به مراکز حوزه‌های انتخابیه توسط وزارت کشور ذکر کرد.

 


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *