شهردار رشت در مراسم تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم:ثابت قدم ۰۱۹

شمال ما: شهردار رشت با بیان اینکه صدای فرزندان شهدا فریاد مقاومت است،اظهار کرد: میراث به جا مانده از شهدا فرهنگ ماندگار ایثار و شهادت است.

 

به گزارش ایسنا، دکتر محمدعلی ثابت قدم، شهردار رشت در مراسم تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم که در شهرداری برگزار شد، با بیان اینکه صدای فرزندان شهدا فریاد مقاومت است، اظهار کرد: میراث به جا مانده از شهدا فرهنگ ماندگار ایثار و شهادت است.

وی با بیان اینکه ایثارو مقاومت یک اصل استراتژیک در حوزه فرهنگی است، افزود: ۳۵ درصد مدیران شهرداری رشت را بانوان تشکیل می دهند که این آمار در سال های ۹۳ و قبل از آن کمتر از یک درصد بود.

شهردار رشت با بیان اینکه در سرای محلات بسته های آموزشی را به شهروندان تزریق می کنیم،گفت: شهروندان در ۵۵ سرای محله اصول سبک زندگی اسلامی را در سطح علمی و اشتغال محور آموزش می بینند.

دکتر ثابت قدم با ببان اینکه خانواده رکن اصلی توسعه سبک زندگی اسلامی است، ادامه داد: توسعه فرهنگ خانواده محور است و ما به دنبال خانواده انسان محور هستیم که باید مورد توجه قرار گیرد تا از عوامل آسیب زا دور شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد:با محوریت مساجد و خانواده های ایثارگر در سرای محلات ۵۵ محله در ۵ منطقه آموزش های لازم را بر سه رکن بانوان،خانواده و فرهنگ شهادت معطوف می کنیم.

در پایان این مراسم که به همت اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری و شهرداری رشت برگزار شد، از خانواده های مدافعان حرم گیلانی تجلیل بعمل آمد.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *