به مناسبت روز حجاب و عفاف؛نرگس حقیقی فر
حجاب ۰۱۶

شمال ما؛

برای تو می ‌نویسم، برای تو که حاضر نیستی در این گرمای طاقت فرسای تابستان چادرت را در ازای لذت خنک شدن معامله کنی و کنار بگذاری.

برای تو می‌ نویسم، برای تو که حاضر نیستی چادرت را با لذت ظاهریِ خوش تیپ شدن، با لذت دیده شدن عوض کنی. برای تویی که دشواری‌های پوشیدن چادر را در مدرسه، دانشگاه، محل کار، کوچه و خیابان تحمل می‌کنی اما آن را کنار نمی‌گذاری.

برای تو می‌نویسم، برای تو که وقتی پیش از یک خانم بدحجاب وارد فروشگاه می‌شوی فروشنده حق تو را فراموش می‌کند و به کار آن خانم بدحجاب سریعتر رسیدگی می‌کند ولی این بی عدالتی‌ها نه تنها تو را سست نمی‌کند بلکه اراده‌ات را قوی‌تر می‌کند.

برای تو می‌نویسم، برای تو که از عمق جان باور داری که شهدا سرخی خونشان را به سیاهی چادر تو امانت داده اند و تو باید امانتدار خوبی باشی. برای تویی که سالهاست عفیف و محجوب مانده ای ولی هیچگاه کسی به تو به خاطر نمره‌های بیستت در درس‌های عفت و نجابت، مهر صدآفرین روی برگه ات نزده است اما مطمئن باش که صدآفرین‌هایت نزد خداوند محفوظ است.

تمام زیبایی ها در سادگیست، این روزها که شأن و ارزش جز به دماغ و لباس و ماشین نیست چادرم را بیشتر به خود می فشارم زیرا می دانم ارزش واقعی زن این نیست! چادر من! تو با من بزرگ شدی! با لحظه های زندگیم همراه بودی، با من زیر باران ماندی و خیس شدی، با من قد کشیدی تغییر کردی، رنگ مشکی ات زیر نور آفتاب رنگ باخت تا رنگ از زندگی ام نبازد.

چادر مشکی من برایم امنیت می آورد، خیالم از گرگ ها راحت است زیرا آنان همیشه به دنبال شنل قرمزی هستند، حجاب من یعنی مجهز به آنتی ویروس هوس و وسوسه هستم و حجابم برایم تاج بندگی خداست.

عصاره گل های عالم، تبدیل به «عطر» می گردد و در شیشه در بسته نگهداری می شود، اگر درِ شیشه عطر، باز بماند، عطرش می پرد و اگر کسی با حجاب و پوشش، عطر عفاف خود را حفظ نکند، از ارزش و اعتبار می افتد.

چادر ترنم عطر یاس در فضای غبارآلوده دنیاست، کسی که بخواهد پاک باشد، ظاهر و باطنش را باید یکی کند. آنانکه بی قید هستند، ولی می گویند:«دلت پاک باشد!» نمی دانند که پاکی دل، در پاکی رفتار و متانت و وقار نمایان می شود و از دل پاک، جز نگاه پاک برنمی آید.

خواهرم! سردفتر صفحات قلبت را به ایمان و تسلیم و حیا زرین نما تا گلبرگ وجودت در کاسبرگ زیبای حجاب به وقار و عفت شکفته شود، آنگاه آن شود که خدا خواهد.

منبع: ایسنا- منطقه گیلان

 

 


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *