عضو شورای شهر رشت:فاطمه شیرزاد 031

شمال ما: عضو شورای شهر رشت گفت: احیای رودخانه‌های زرجوب و گوهررود و همچنین حل مشکل سراوان نیازمند عزم ملی است.

فاطمه شیرزاد، در گفت‌وگو با ایسنا، مستقر در ورزشگاه عضدی، ضمن تبریک ورود رئیس جمهور به استان گیلان اظهار کرد: شهر رشت به عنوان مرکز استان و قطب گردشگری کشور همواره با مشکلات زیست محیطی مواجه بوده که از مهمترین معضلات زیستی همچون زباله و فاضلاب است.

وی افزود: افزایش آلایندگی‌های رودخانه زرجوب و گوهررود تاثیر بسیاری روی تالاب انزلی گذاشته و باعث آلودگی شدید آن شده است.

شیرزاد با بیان اینکه تقاضای مردم شهر رشت رسیدگی ویژه و اساسی در احیای دو رودخانه زرجوب و گوهررود است، تصریح کرد: زباله‌های شهر رشت و تعدادی از شهرهای استان گیلان در منطقه سرسبز سراوان تخلیه می‌شوند که شیرابه‌هایی که از این زباله‌ها تولید می‌شوند بسیار سمی هستند و زندگی و سال‌ها سلامت مردم منطقه را به خطر انداخته است.

عضو شورای شهر رشت با بیان اینکه میزان این شیرآبه‌ها در بهار و تابستان به شدت افزایش می‌یابد، ادامه داد: این شیرابه‌های سمی به رودخانه‌های زرجوب و گوهررود ریخته می‌شود و بخش اعظم پساب‌های صنعتی شهر رشت نیز به این دو رودخانه ریخته می‌شوند.

وی با بیان اینکه احیای رودخانه‌های زرجوب و گوهررود و همچنین حل مشکل سراوان نیازمند عزم ملی است، یادآور شد: تامین اعتبارهای ملی و نگاه و مساعدت ریاست جمهوری یکی از ضرورت‌های حل این مشکلات است که امیدواریم در پانزدهیمن سفر استانی رئیس‌جمهور به گیلان تصمیم‌گیری‌های مناسب و قابل اجرایی برای حل مشکلات مردم گرفته شود .

شیرزاد بیان کرد: انشاءالله تلاش خواهیم کرد تا زمینه‌های تحقق همدلی و همزبانی دولت و ملت مهیا و فراهم شود و در توسعه اقتصادی و فرهنگی و اشتغال جوانان و اتمام پروژه‌های نیمه تمام و حل معضلات زیست محیطی قدم‌های مناسبی برداریم.

عضو شورای شهر رشت خاطرنشان کرد: خدمت بی‌منت که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است در واقع وظیفه همه مسئولین نظام است تا برای رفع مشکلات مردم قدم‌های بزرگی برداشته شود.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *