آیت‌الله قربانی:آیت الله قربانی ۰۱۱

ملت ایران و مردم گیلان در ۹ دی و ۸ دی با بصیرت در صحنه حاضر شدند و فتنه را محکوم کردند، اما عده‌ای هنوز جزو حامیان فتنه‌گران هستند…

 

شمال ما: آیت‌الله قربانی شایسته بودن، امین بودن و کاردان بودن را از جمله ویژگی‌های ضروری نمایندگان مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی دانست و گفت: مردم در انتخاب فرد شایسته باید اصلاح‌طلبی و اصولگرایی را کنار بگذارند و فردی را انتخاب کنند که در خدمت اسلام و نظام اسلامی باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه گیلان، آیت‌الله زین‌العابدین قربانی، امام جمعه رشت امروز، ۴ دی در خطبه‌های نماز جمعه این شهر، با گرامیداشت ولادت رسول گرامی اسلام(ص) و آغاز هفته وحدت، اظهار کرد: دین اسلام کلمه توحید، خداپرستی و اعتقاد به انبیای الهی را عامل وحدت می‌داند و  روی آن تاکید دارد. پیامبر(ص) نیز مراقب بود میان مسلمانان اختلاف ایجاد نشود.

وی نژاد را یکی از عوامل وحدت دانست و افزود: جنگ جهانی اول به خاطر نژادپرستی آلمان ایجاد شد. امروز نیز رژیم صهیونیستی خود را نژاد برتر می‌داند و با همین بهانه این همه مصیبت علیه مردم مظلوم فلسطین ایجاد کرده است. رژیم صهیونیستی دنبال بهره‌کشی از انسان‌هاست.

امام جمعه رشت رنگ پوست و زبان را از دیگر عوامل برتری انسان‌ها در دنیای امروز دانست و تصریح کرد: سفیدپوستان خود را برتر از سیاه‌پوستان می‌دانند و روزانه سیاه‌پوستان را مورد بهره‌کشی، آزار و اذیت قرار می‌دهند. دین اسلام بهره‌کشی از انسان‌ها به بهانه نژاد برتر را نمی‌پذیرد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) ریسمان الهی برای وحدت هستند، متذکر شد: هفته وحدت یعنی به دنبال کشتار و ستیز نیستیم، اما نمی‌توانیم بی‌تفاوت باشیم و ببینیم یک عده نامسلمان داعشی و تکفیری، به کشورهای اسلامی یورش می‌برند و هزاران نفر از مسلمانان یمن، عراق و سوریه را به شهادت می‌رسانند. دولت عربستان از روی جهالت و نادانی به جان مسلمانان افتاده و آمریکا و رژیم صهیونیستی را رها کرده است.

وی با اشاره به تقارن ولادت حضرت محمد(ص)، امام صادق(ع) و حضرت عیسی مسیح(ع)، گفت: از مسیحیان می‌خواهیم با رژیم صهیونیستی رابطه نداشته باشند، زیرا صهیونیست‌ها در حق مسلمانان ظلم می‌کنند و حضرت عیسی(ع) ظلم‌ستیز بود.

آیت‌الله قربانی با اشاره به حوادث اخیر نیجریه و کشتار شیعیان به دست ارتش این کشور، عنوان کرد: علامه زکزاکی ۱۰ میلیون نفر را به دین اسلام دعوت کرد، اما تاکنون ۶ نفر از فرزندان او را به شهادت رساندند. رژیم صهیونیستی در همه اقدامات علیه مسلمانان، نقش ایفا می‌کند.

وی در ادامه، حماسه ۸ دی و ۹ دی را گرامی داشت و با محکوم کردن حامیان فتنه ۸۸، یادآور شد: ملت ایران و مردم گیلان با بصیرت در صحنه حاضر شدند و فتنه را محکوم کردند، اما عده‌ای هنوز جزو حامیان فتنه‌گران هستند.

امام جمعه رشت با اشاره به ثبت نام ۸۰۰ نفر برای مجلس خبرگان، ضمن تشکر از داوطلبان مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: شایسته بودن، امین بودن و کاردان بودن از جمله ویژگی‌های ضروری نمایندگان مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی است لذا مردم در انتخاب فرد شایسته باید اصلاح‌طلبی و اصولگرایی را کنار بگذارند و فردی را انتخاب کنند که در خدمت اسلام و نظام اسلامی باشد. همچنین شورای نگهبان باید براساس قوانین و مقررات صلاحیت‌ها را تایید کند و مانع از ورود عوامل نفوذی به مجلس شود.

آیت‌الله قربانی طرح جدید کنگره آمریکا را مخالف برجام دانست و تاکید کرد: تحریم لبنان، موشک عماد و برداشت از منابع ایران بهانه‌های جدید آمریکا در مسیر اجرای برجام است لذا دولتمردان آمریکایی بدانند اگر می‌خواهند با فریب و دبه کردن به اهداف خود برسند، دیگر از اجرای برجام خبری نیست.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *