مهجوریت بقعه خواهر امام رشت؛خواهر امام 011

اگر هفت خانه پشت حرم خریداری شده و تخریب شوند مسیر بقعه از کنار رودخانه زرجوب به خیابان متصل شده و از بن بست بیرون می آید…

 

شمال ما: عضو هیات امنای بقعه خواهر امام رشت اعلام کرد: این بقعه می‌تواند محور فعالیت‌های مذهبی و فرهنگی شهرستان رشت باشد و اعضای شورای شهر با تکمیل طرح توسعه حرم، کمک کنند تا این بقعه از بن بست محیطی فعلی بیرون بیاید.

محمدرضا مرزکار، عضو هیئت امنای بقعه خواهر امام(سلام الله علیه) رشت که به عنوان مهمان در نود و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر رشت که عصر امروز( ۳۱ خرداد) در محل این شورا در رشت برگزار شد حضور داشت، گفت: بقعه خواهر امام(سلام الله علیه) مدفن خواهر امام رضا(علیه السلام) و امام موسی کاظم( علیه السلام) و از بقاع شاخص استان گیلان است.

وی با بیان اینکه خواهر امام(سلام الله علیه) مهجوریت زیادی دارد و بسیار مظلوم است گفت: در دوره کنونی محیط واقع شدن بقعه جزء بدترین مکان‌های رشت از نظر اجتماعی، وضعیت فاضلاب شهری و بازار است.

عضو هیئت امنای بقعه خواهر امام رشت با اشاره به تشکیل کارگروهی به ریاست استاندار گیلان برای توسعه حرم خواهر امام(سلام الله علیه)، اظهار کرد: این کارگروه هرماه تشکیل جلسه می‌دهد و تاکنون پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم.

وی ترمیم آسفالت مسیرهای منتهی به بقعه خواهر امام(سلام الله علیه) و نصب تابلوهای هدایت کننده به بقعه را از جمله این اقدامات برشمرد و افزود: از شورای شهر انتظار داریم با تلاش برای تکمیل طرح توسعه حرم کمک کنند تا این بقعه از بن بست محیطی فعلی بیرون بیاید.

مرزکار اعلام کرد: اگر هفت خانه پشت حرم خریداری شده و تخریب شوند مسیر بقعه از کنار رودخانه زرجوب به خیابان متصل شده و از بن بست بیرون می آید.

وی با بیان اینکه بقعه خواهر امام(سلام الله علیه) فضا و محیطی گردش پذیر دارد، گفت: نظافت این منطقه به کندی انجام می گیرد و دستفروشان اطراف حرم مشکلاتی را برای بقعه ایجاد می‌کنند.

عضو هیئت امنای بقعه خواهر امام رشت، خواستار احداث فضای سبز برای کودکان در نزدیکی بقعه خواهر امام(سلام الله علیه) شد و گفت: این بقعه زائران فراوان استانی و کشوری و حتی خارجی دارد.

وی نبود زائرسرا و مکان اقامتی مناسب را از دیگر مشکلات بقعه خواهر امام(سلام الله علیه) عنوان و ابراز امیدواری کرد: سرمایه گذار خصوصی برای احداث هتل یا زائرسرا شناسایی شود.

مرزکار در خصوص فعالیت‌های فرهنگی بقعه خواهر امام(سلام الله علیه)، اذعان داشت: این بقعه می‌تواند محور فعالیت‌های مذهبی و فرهنگی شهرستان رشت باشد.

عضو هیئت امنای بقعه خواهر امام رشت به حضور گسترده دستجات عزاداری در ایام مختلف عزاداری اهل بیت(علیهم السلام) در بقعه خواهر امام(سلام الله علیه)اشاره و اظهار کرد: این بقعه با توجه به اینکه بودجه فرهنگی مصوبی ندارد اما فعالیت‌های فرهنگی گسترده‌ای را دنبال می‌کند.

منبع: شبستان


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *