رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان:شورای هماهنگی ۰۵۹

شما ما: رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان در نشست ستاد بزرگداشت شهدای هفتم تیر شهرستان رشت با بیان اینکه بهشتی شهید عبادت است، گفت: ۶ تا ۱۲ تیر ماه هفته باز خوانی و افشای حقوق بشر آمریکا نام گذاری شده است.

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری با بیان اینکه  شهادت آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از یارانش از مهمترین رویدادهای انقلاب اسلامی است گفت: متاسفانه در تیرماه سال های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی جنایت ها و ترورهای بسیاری توسط کوردلان ضد انقلاب رخ داده است.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری، اظهار داشت: یکی از دغدغه های رهبر معظم انقلاب، کم کاری مسئولان امر در معرفی شهدای شاخص انقلاب اسلامی به ویژه شهدای هفت تیر به نسل جوان است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با تاکید بر اینکه شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران ایشان به ویژه چهار شهید گیلانی حادثه هفتم تیر بیش از پیش در جامعه معرفی شوند تصریح کرد: ۶ تا ۱۲ تیر ماه هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکا نام گذاری شده است.

حجت الاسلام والمسلمین اشجری خاطر نشان کرد: در سال جاری، ایام بزرگداشت شهدای هفتم تیر با روز جهانی قدس مصادف شده و این فرصت مغتنمی است تا از ظرفیت های مساجد و بقاع متبرکه برای افزایش بصیرت مردم و آگاهی آنان از نقشه های شوم آمریکا استفاده کنیم.

IMG_9839

وی با بیان اینکه در هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکا، ۶۳ برنامه پیشنهادی برای دستگاه‌های اجرای استان جهت هر چه باشکوه‌تر برگزار کردن برنامه های هفت تیر تدوین شده است، گفت: مراسم استانی گرامیداشت شهدای هفتم تیر با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی، جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران ساعت ۲۲، یکشنبه (۶تیر) برابر با بیستم ماه مبارک رمضان در حسینه حضرت ابوالفضل عباس (علیه السلام)، شهدای گمنام شهر رشت برگزار خواهد شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان در ادامه سخنانش به وجه تشابه حضرت امام علی (علیه السلام) و شهید آیت الله  بهشتی پرداخت و افزود: آیت الله بهشتی شهید راه عدالت است و وجه تشابه بسیاری از لحاظ مظلومیت و شهادت با امام علی (علیه السلام) دارد.

حجت الاسلام والمسلمین اشجری با تاکید بر اینکه ابزار هنر وسیله مناسب برای بازگویی ایثارگری‌ شهداست، افزود: مستندسازی و چاپ کتاب از جمله مهمترین اقدامی است که مسئولان ذی ربط و دستگاه‌های اجرای می توانند برای شهدای ارزشمند در جامعه تدوین و اجرایی کنند.

وی تصریح کرد: برخی جوانان و نوجوانان جامعه ما با زندگی نامه و آرمان های شهدا آشنایی ندارند و این وظیفه مسئولان است که ارائه برنامه های فرهنگی نسل جدید را با آرمان‌های شهدا آشنا کنند./ شبستان

.

 

IMG_9877

.

 

IMG_9831

.

 

IMG_9842

.

IMG_9853

.

 

IMG_9866

.

 

IMG_9846

.

 

IMG_9877

.

 

IMG_9861

.

 

IMG_9862

 

.

 

IMG_9882

.

 

IMG_9889

.

 

IMG_9880

.

 

IMG_9873

 

 

 


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *