در کمیسیون فرهنگی شورای شهر؛شورای شهر رشت ۰۴۳

شمال ما: در کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت، این شهر ‌به‌عنوان میزبان خدام رضوی در دهه کرامت تعیین شد.

 

به گزارش تسنیم، سیدرضا موسوی روزان عصر امروز در جلسه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت اظهار داشت: با توجه به اینکه به دهه کرامت نزدیک می‌شویم به برنامه‌های معرفتی و شناختی باید توجه بیشتری شود.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه وقتی شناخت بیشتر می‌شود پایه‌های معرفتی نیز بیشتر می‌شود اظهار کرد: هر کسی در این مراسم‌ها پاک‌تر،گمنام‌تر و بی‌ریاتر زحمت بکشد اجر و پاداش آن نزد خدا افزایش می‌یابد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری رشت نیز در این جلسه با بیان اینکه خدام رضوی در دهه کرامت وارد رشت می‌شوند اظهار کرد: با ورود خدام رضوی، لحظات قشنگی در رشت رخ می‌دهد و افراد زیادی مشتاق هستند پرچم آنها را زیارت کنند.

علیرضا قانع با بیان اینکه در مورد برنامه‌های دهه کرامت جلسات مختلفی را با حضور شهردار رشت برگزار کردیم بیان کرد: تقسیم کارهای لازم بین سازمان‌ها و بخش‌های مختلف شهرداری انجام شد و مقرر شد با حداقل هزینه‌ها، برنامه‌های دهه کرامت انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم امسال بتوانیم نسبت به سال‌های گذشته برنامه‌های منسجم‌تری را در میدان شهرداری رشت در دهه کرامت برگزار کنیم.

مظفر نیکومنش نودهی، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه اظهار داشت: امیدواریم امسال برنامه‌های دهه کرامت پربارتر برگزار شود و بهتر است شهرداری و شورای شهر یک مراسم مشترک را برای تجلیل از خبرنگاران برگزار کنند.

مشاور فرهنگی هنری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز در این جلسه اظهار کرد: از ویژگی‌های خوب هیئت خادم الرضا (ع) این است که کارهای غیرممکن را ممکن می‌سازد.

رضا ثقتی با بیان اینکه برخی از مساجد در دهه کرامت برنامه‌های محفلی برگزار می‌کنند بیان کرد: نیازمند این هستیم که برنامه‌های با ثبات‌تر، محکم‌تر وفراگیرتری را در دهه کرامت برگزار کنیم.

حسین واثق کارگرنیا، دیگر عضو شورای شهر رشت نیز در این جلسه گفت: شاهد تلاش هیئت خادم الرضا (ع) رشت در بقعه متبرکه خواهر امام رضا (ع) در رشت هستیم و با توجه به بودجه خوبی که در بخش فرهنگی در شورا در نظر گرفتیم موظف هستیم به این عزیزان کمک کنیم.

*هجمه‌های فرهنگی برای جوانان و دختران جامعه ما رو به افزایش است‌

دیگر عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت نیز گفت: با توجه به اینکه هجمه‌های فرهنگی برای جوانان و دختران جامعه ما رو به افزایش است کانون‌های مذهبی می‌توانند تاثیر زیادی در کاهش آسیب اجتماعی ایفاء کنند.

‌فاطمه شیرزاد ‌ضمن تبریک به‌مناسبت روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره خبرنگار شهید محمود صارمی، اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم با برنامه‌ریزی در حوزه مدیریت شهری با حمایت کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت برای روز خبرنگار تدارک لازم را ببینیم.

وی با بیان اینکه از همه خبرنگارانی که قلم خود را در راستای توسعه شهر و مدیریت شهری به کار می‌گیرند و حمایت همه جانبه خود را از برنامه‌های مسئولان و مدیران دارند تشکر و قدردانی می‌کنم اظهار کرد: خبرنگاران در واقع با نقدهای خوبشان راه توسعه را برای شهر فراهم می‌کنند.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه انتقادات سازنده منجر به توسعه و شکوفایی کشور، استان و شهر می‌شود تصریح کرد: به همه کسانی که این مسئولیت و رسالت بر دوش آنها است خسته نباشید می‌گویم.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه خبرنگاران در سرما و گرما زحمات زیادی را انجام می‌دهند اعلام کرد: کار خبر عرصه دشواری است و خبرنگاران حلقه واسطه مدیران و مردم هستند.

وی با اشاره به اینکه خبرنگاران هیچ گونه چشم‌داشتی ندارند و سعی می‌کنند قلم‌های خود را در انتشار اخبار درست و اطلاع‌رسانی دقیق به کار گیرند مطرح کرد: نقدهای خبرنگاران سازنده است جدا از اینکه گاهی نقدهای غیرسازنده که تخریب است نیز انجام می‌شود.

شیرزاد با بیان اینکه امیدواریم مسؤلان استان قدر خبرنگاران را در حوزه اطلاع رسانی بدانند عنوان کرد: تجلیل از خبرنگاران نباید تنها در روز خبرنگار انجام شود و ما در شورای اسلامی و مدیریت شهری تلاش کردیم سهم کوچکی در تقدیر و قدردانی از این عزیزان داشته باشیم.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه اداره ارشاد تمهیدات ویژه ای را برای خبرنگاران در روز خبرنگار در نظر بگیرد اظهار کرد: در این راستا قدم‌هایی برداشته شده و امیدواریم قدم هایی بزرگتر برداشته شود.

وی با بیان اینکه امیدواریم مسؤلان برای بازکردن موانع این شغل پرخطر، گام‌های خوبی را بردارند تاکید کرد: امیدواریم مسئله بیمه، مسکن و مباحث مالی خبرنگاران کمتر شود تا بتوانند رسالت خود را دقیق‌تر انجام دهند.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت با اعلام اینکه به دهه کرامت نزدیک می‌شویم مطرح کرد: دهه کرامت از ولادت حضرت معصومه (س) تا ولادت امام رضا (ع) نامگذاری شده است و دهه عزت و کرامت انسان است.

وی با بیان اینکه در ۳ سال عمر شورا حمایت‌های خوبی را از هیئت‌های مذهبی در ۵۵ محله رشت انجام دادیم تصریح کرد: با حمایت‌های خوبی که کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت انجام داده بخشی از دغدغه‌های فرهنگ ناب اسلامی کمتر شده است.

شیرزاد با بیان اینکه برنامه‌های خوبی برای هفته کرامت تدارک دیده شده است اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم با ترویج فرهنگ اسلامی با توجه به شبیخون‌های فرهنگی، خوراک معنوی خوبی را به جوانان بدهیم.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه دهه کرامت با روز دختر و ولادت حضرت معصومه (س) شروع می‌شود گفت: این روز را به دختران عزیز تبریک می‌گویم و باید فرصت را غنیمت بشماریم و قدرشناس این روز باشیم.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت با اعلام اینکه مدهای جدید در کشور رواج زیادی پیدا کرده است عنوان کرد: می‌توانیم با برنامه‌ریزی فرهنگی مناسب از تهاجم فرهنگی جلوگیری کنیم.

وی با اشاره به اینکه در روز دختر هیئت رزمندگان اسلام در پیاده راه فرهنگی با همکاری حوزه فرهنگی شهرداری برنامه‌ای را در دست اجرا دارد بیان کرد: با توجه به اینکه هجمه‌های فرهنگی برای جوانان و دختران جامعه ما رو به افزایش است کانون‌های مذهبی می‌توانند تاثیر زیادی در کاهش آسیب اجتماعی ایفاء کنند.

شیرزاد، آذین بندی شهر رشت را یک دغدغه عنوان کرد و گفت: امیدواریم آذین بندی میادین رشت هر چه زودتر انجام شود و مناطق ۵ گانه شهرداری برای آذین بندی و چراغانی شهر در دهه کرامت اهتمام ویژه داشته باشند.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت  با بیان اینکه هر اقدام فرهنگی که انجام شود منجر به کاهش آسیب اجتماعی می‌شود خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم برنامه‌های دهه کرامت به بهترین شکل ممکن برگزار کنیم.

در این جلسه برنامه‌های دهه کرامت در کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت مورد بررسی قرار گرفت و شهر رشت به‌عنوان میزبان خدام رضوی در دهه کرامت تعیین شد.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *