عضو شورای اسلامی شهر رشت:شورای رشت 0111

شمال ما: جمعی از شهروندان منطقه ۵ شهرداری رشت از جمع‌آوری نشدن زباله و انباشت آن گلایه کردند.

به گزارش فارس، جمعی از شهروندان منطقه ۵ شهرداری رشت به دلیل عدم جمع‌آوری زباله در تماس با این خبرگزاری گلایه کردند.

انباشت زباله‌ها در داخل معابر و کوچه‌ها ضمن زشت کردن چهره شهر موجب بروز آلودگی و حضور حیوانات موذی از جمله موش می‌شود و اخیراً در یکی از مناطق شهر رشت اهالی منطقه با معضل جمع‌آوری نشدن زباله‌ها مواجه هستند.

پیگیری‌های شهروندان از طریق تماس با خدمات شهرداری منطقه و تلفن گویای شهرداری نیز این مشکل را برطرف نکرده است.

یکی از شهروندان ساکن محله حافظ‌آباد رشت در گفت‌ و<fo< font=””>گو با خبرنگار فارس با اشاره به وضعیت جمع‌آوری نشدن زباله توسط شهرداری منطقه ۵ گفت: بارها با شماره ۱۳۷ تلفن گویای شهرداری رشت تماس گرفتیم و موضوع جمع‌آوری نشدن زباله‌ها را اطلاع دادیم، اما تاکنون تغییراتی مشاهده نکردیم.

وی ادامه داد: هر شب زباله‌های خود را سر کوچه می‌گذاریم، اما صبح هر روز زباله‌هایمان در همان مکان مشاهده می‌شود.

این شهروند رشتی تحمل شرایط موجود انباشت زباله در منطقه ۵ را سخت خواند و افزود: این مشکل معمولاً هر چند روز یک بار اتفاق می‌افتاد، اما اکنون حدود پنج روز است که زباله‌های ما جمع‌آوری نمی‌شود.

وی افزود: به دلیل جلوگیری از انباشت زباله و ایجاد آلودگی مجبور هستیم هر روز خودمان زباله‌ها را جمع‌آوری کرده و به سطل‌های مستقر جمع‌آوری زباله در خیابان منتقل کنیم.

یکی دیگر از شهروندان ساکن در محله حافظ‌آباد رشت ضمن اعتراض به جمع‌آوری نشدن زباله‌ها گفت: از شهرداری تقاضای رسیدگی به این مشکل و برطرف کردن آن را داریم.

وی ادامه داد: انباشت زباله موجب آلودگی محیط و افزایش حشرات و حیوانات موذی می‌شود و جمع‌آوری زباله جزئی از حقوق شهروندی است که با نادیده گرفتن آن حقوق ما ضایع می‌شود.

این شهروند رشتی خواستار رسیدگی هر چه سریع‌تر به مشکل زباله محله حافظ‌آباد شد.

*شهرداری‌های مناطق مسئول جمع‌آوری زباله حوزه استحفاظی خود هستند

عضو شورای اسلامی شهر رشت درباره انباشت زباله در محله مذکور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: شهرداری‌های مناطق مسئول جمع‌آوری زباله‌های حوزه استحفاظی خود هستند.

محمدحسین واثق‌کارگرنیا افزود: شهرداری‌های مناطق برای این کار به صورت حجمی با شرکت‌های مربوطه قرارداد می‌بندند.

وی با اشاره به اینکه شهرداری‌های مناطق باید پاسخگو باشند، گفت: اگر یکی از این شرکت‌های طرف قرارداد با شهرداری‌های مناطق درباره انجام وظایف محوله کوتاهی کند شهرداری منطقه باید پاسخگو باشد.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه کسی اجازه ندارد در بحث جمع‌آوری زباله شهروندان کوتاهی کند، گفت: این موضوع به بهداشت شهر و شهروندان مربوط است.

وی با بیان اینکه شهرداری رشت باید به تعهدات خود درباره شهروندان عمل کند، ادامه داد: تأخیر در پرداخت حقوق شرکت‌های حجمی که مسئولیت جمع‌آوری زباله‌های شهر رشت را به‌ عهده دارد یکی از دلایل بروز چنین مشکلاتی است.

واثق‌کارگرنیا با اشاره به اینکه شهرداری رشت باید در اسرع وقت به موضوع مذکور رسیدگی کند، خاطرنشان کرد: شهرداری باید بر عملکرد پیمانکاران خود نظارت بیشتری داشته باشد.

وی از شهروندان خواست: در صورت مشاهده انباشت زباله حتماً اعضای شورای اسلامی شهر رشت را در جریان بگذارند.

 


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *