اولین نشست توجیهی اجرای طرح محله محوری؛ثابت قدم ۰۱۹

شمال ما: شهرداران مناطق باید همه برنامه های عملی طرح محله محوری را در ۵۵ محله شهر رشت به من ارائه کنند. از مردم مشارکت بخواهید و با کمک مردم در پایان ماه رمضان اجرای این طرح را شروع کنید و ظرف شش ماه به پایان برسانید.

به گزارش گیلان فردا، اولین نشست توجیهی اجرای طرح محله محوری ظهر دیروز (یکشنبه) در دفتر شهردار رشت با حضور شهرداران مناطق مدیران ستادی و مدیران عامل سازمان های زیرمجموعه شهرداری برگزار شد.

محمدعلی ثابت قدم ، شهردار رشت در این نشست به مدیران شهرداری دستور داد تا ظرف یک هفته آینده برنامه های خود را برای به اجرایی کردن طرح محله محوری ارائه کنند.

ثابت قدم در این نشست به مدیرانش گفت : مردم از وضعیت شهر و محله شان عصبانی هستند و نیاز به دیدن عینیت ها و نتیجه عملی کارهای ما دارند. نه اینکه دور میز بنشینیم و برای ملت تصمیم بگیریم. پس بروید در محلات و کار را شروع کنید. هفته دیگر و در نشست بعدی باید همه برنامه های عملی این طرح را در ۵۵ محله شهر رشت به من ارائه کنند. از مردم مشارکت بخواهید و با کمک مردم اجرای این طرح را شروع کنید و ظرف شش ماه به پایان برسانید.

شهردار رشت اجرای طرح محله محوری را اینگونه توضیح داد: این طرح دو لایه جغرافیایی دارد. یک لایه به صورت خطی است که شامل اصلاحات هندسی ، ترافیکی و عناصر زیباسازی و فضای سبز و آسفالت می شود. شهرداران مناطق باید بروند در خیابان ها و مشکلات را ببینند و در جلسه بعدی در یک برنامه تدوین شده نشان دهند که هر خیابان چه مشکلاتی دارد. بودجه مناطق هم در این طرح مساله محور است. یعنی مسایل باید شناخته شود و برای رفع آن ها بودجه در نظر گرفته شود.

وی افزود: باید مساله ترافیک، زیباسازی، فضای سبز و آسفالت در خیابان های مناطق انجام شود. آن هم ظرف ۶ ماه در محورهای اصلی. پروژه ها را نیز به گونه ای اجرا کنید که تداخل و دوباره کاری نشود. مثلا اول نروید یک خیابان را زیباسازی کنید بعد بخواهید آسفالت کنید و مجبور شوید آن زیباسازی را دوباره خراب کنید.

شهردار رشت درباره پروژه پیاده راه سازی خیابان ها گفت: بعد از اینکه آسفالت و زیباسازی و فضای سبزو حل معضل ترافیک در خیابان ها انجام شد آنگاه بعد از شش ماه نوبت به پیاده راه سازی می رسد که البته زمان اجرایش به سال بعد می رسد.

ثابت قدم دومین لایه را تغییرات در سطح و بافت محلات خواند و گفت: در محلات باید به دنبال کارهای فرهنگی و آموزشی و ترویجی در حوزه های مختلف باشید. حوزه هایی مانند تفکیک از مبدا ، زباله و پسماند. مثلا سازمان پسماند باید کارهای آموزشی و فرهنگ سازی را در محلات شروع کند. کار دیگر المان های زیباسازی هویت بخش براساس شناسنامه های محلات است که چند سال پیش تدوین شده بود و اکنون در اختیارتان گذاشته می شود. مدیران باید تا هفته آینده که نشست بعدی این جمع خواهد بود گزارش هایشان را ارائه دهند. هر محله هم یک هفته وقت برای کار کردن دارد. این پروژه باید از آخر ماه رمضان استارتش بخورد و کار را در محلات شروع کنیم.


کانال تلگرام شمال ما

یک پاسخ به “مردم از وضعیت شهر عصبانی هستند، بروید در محلات و کار را شروع کنید”

  1. رضازاده می‌گه:

    طرح بسیار عالیست فقط جای دخالت دارندگان تکنولوژی خالیست جناب شهردار خودمحوری محله برای زباله واسفالت و زیباسازی با بهترین موارد را داریم فقط هیچ دعوتی از شهرداری اگهی نشده و این مسایل باز هم سلیقه ای و با ضعف اجرا همراه خواهد بود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *