صد و بیست و نهمین جلسه علنی شورا؛شورای شهر رشت ۰۵۳۵

شمال ما: پاسخ شهردار به سوالاتی که از سوی اعضاء شورای شهر رشت مطرح شده بود ۸ نفر از اعضاء شورای این شهر را قانع نکرد.

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان، شهردار رشت به دعوت رئیس شورای شهر رشت در صد و بیست و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر رشت که در عمارت شورا برگزارشد حضور یافت و علاوه بر پاسخ  های کتبی که در هفته گذشته تقدیم رئیس شورا کرده بود به صورت شفاهی نیز به ۱۷ سوال مطرح شده پاسخ داد.

محمدعلی ثابت قدم در خصوص جابجایی مدیران در شهرداری گفت: جابه جایی ها در شهرداری در راستای تمرکز زدایی نیروی انسانی از قسمت مرکزی شهرداری و توانمند سازی مناطق و نواحی بوده است ، در قسمت مرکزی شهرداری تجمع نیروی انسانی در گذشته بسیار زیاد بوده و هدف ما در جابه جایی این افراد به مناطق و نواحی در راستای بهره گیری از تخصص و تجربه آنان بوده است.

وی افزود: در گذشته از مجموع ۱۴۲ نفری مدیران شهرداری رشت ۹۶ نفر دارای رشته تحصیلی غیر مرتبط بوده اند که اکنون با این جابه جایی ها ۸۱ درصد مدیران شهرداری دارای تحصیلات مرتبط هستند.

شهردار رشت همچنین در زمینه پرداختی حقوق و مزایا به نیروها در بخش خصوصی افزود: ۱۰۰۰ نفر به صورت حجمی در شرکت های مختلف وابسته به شهرداری مشغول بکار هستند و در حال حاضر با شرکت های مربوطه تسویه حساب کرده ایم و مشکلاتی که در شش ماهه اول سال  وجود داشته ، با پرداخت های نقدی و غیر نقدی مرتفع شده است .

وی در زمینه اجرای خطوط ویژه اتوبوسرانی بیان کرد: در اوایل اسفند خط ویژه اتوبوس افتتاح خواهد شد و اتوبوس ها هم خریداری شده است و همچنین خرید چند اتوبوس جدید برای مسیرهایی که به مرکز شهر منتهی می شوند را در دست اجرا داریم.

ثابت قدم به سند جامع بازآفرینی شهر رشت اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به سند جامع بازآفرینی شهر رشت پس از تصویب شورای ترافیک استان و مصوبه شورای شهر اجرا خواهد شد .

شهردار رشت همچنین از افتتاح پیاده راه در دهه دوم اسفند خبر داد و اضافه کرد: هرچند که اجرای این طرح به سلامت جامعه و ایجاد فرصت بیشتر برای پیاده روی کمک می کند اما باید این را هم بدانیم این طرح با توجه به سند باز آفرینی در جهت توسعه شهر رشت است.

وی تاکید کرد: بحث ساماندهی لندفیل سروان و تصفیه خانه سروان در دست اقدام است مطالعات طرح تصفیه خانه آغاز شده و مطالعات بحث لندفیل نیز در حال پایان است و قطعا با اجرای کامل این طرح ها می توانیم ۳۰ درصد از آلودگی دو رودخانه زرجوب و گوهر رود بکاهیم، همچنین تلاش داریم با آزاد سازی حریم رودخانه ها سرانه فضای سبز شهر رشت را تا سه و نیم متر افزایش دهیم.

این مقام مسئول تاکید کرد: در بحث مناسب سازی محیط های شهری که نگاه خاص به معلولان و سالمندان و نابینایان دارد جلسات مختلفی را با بهزیستی ، نظام مهندسی ساختمان و نهادهای مربوطه داشته ایم و در پیاده راه رشت نیز به این نکات توجه کرده ایم.

وی در پاسخ به سوال ایجاد پست های سازمانی خارج از چارت سازمانی در شهرداری تصریح کرد : برخی از معاونت ها در شهرداری باعث موازی کاری شده اند که این سازمانها را سعی نمودیم با هم ادغام و از صرف هزینه مازاد خود داری کنیم و  طوری عمل کنیم که خدشه ای به امور وارد نشود .

ثابت قدم اضافه کرد: تعدادی از نیروهای ما از بیرون سازمان هستند ولی به خاطر پاره ای از روابط و تجربه ای که داشتند از حضور آنها برای پیشبرد امور استفاده می شود و قرار نیست که این افراد جز نیروهای دایمی قرار بگیرند.

وی در زمینه موضوع قرارداد شهربازی رشت اظهار کرد: تعطیلی شهر بازی رشت به قبل از زمان انتخاب بنده بر می گردد با این وجود ما برای بازگشایی پارک شهر رشت تمام توانمان را بکار گرفته ایم ، بسته سرمایه گذاری شهربازی به مناقصه گذاشته شد اما به هر دلیل کسی در این مناقصه شرکت نکرد با این وجود روز ۵ شنبه جلسه ای با مدیران پارک ملت مشهد خواهم داشت که تلاش دارم آنان در هیبت یک هیات عالی سرمایه گذاری ورود کنند و در صورت قبول سیر قانونی طی خواهد شد .

ثابت قدم در زمینه ی مسائل روز رشت عنوان کرد : روز رشت از دو منظر یکی شکلی و یکی محتوایی باید مورد بررسی قرار گیرد و بنده در جایگاهی خود را نمی بینم که بخواهم در زمینه ی شکلی و اجرای آن نظر بدهم.در بحث شکلی شاید از خطوط قرمز عبور شده باشد اما باید بگویم گرفتن مجوز بر عهده سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری بوده است.

شهر دار رشت در پاسخ به اینکه برخی از مدیران شهرداری از افراد قراردادی انتخاب شده اند گفت: انتخاب مدیران از افرادی که دارای حکم قرار دادی هستند از نظر ضوابط قانونی درست نیست اما این افراد چون دارای توانمندی خوبی هستند من از آنها در پستهای مدیریتی بهره گرفته ام و تلاش شده است تا موانع استخدامی این افراد برطرف شود.

به گزارش ایسنا،  بعد از صحبتهای شهردار هریک از اعضاء شورا سوالاتی را که در ذهن داشتند مطرح کردند و پس از رای گیری از ۱۳ نفر از اعضاء حاضر در این جلسه ۸ نفر رای به قانع نشدم و ۴ نفر رای به قانع شدم و یک نفر نیز رای سفید داد، بازهم مقرر شد که سوالات مطرح شده در این جلسه به صورت مکتوب به شهردار داده شود و لازم است شهردار باری دیگر در جلسه علنی شورا حاضر شود.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *