سخنی با شهردار جوان رشت؛رشت 044

شمال ما: شهرداری رشت با حضور محمد علی ثابت قدم وارد دوره جدیدی از مدیریت شهری گردید.دوره ای که به سبب تخصص ، شناخت قبلی ،برنامه ریزی و انگیزه شهردار بومی و جوان رشت می تواند سرآغاز عصری طلایی در شهر عقب مانده رشت باشد.
شهردار رشت اما از بدو ورود با مشکلات فراوانی دست و پنجه گرم کرده است.ار مشکلات مالی  شهرداری گرفته تا حمله های هر روزه شخصی به وی.ثابت قدم اما تا کنون سعی کرده بدون توجه به حاشیه ها به برنامه های از پیش تعیین شده خود بپردازد هرچند که معتقدیم در برخی موارد احساس بر عقلانیت غلبه کرده و تندروی  هایی هم صورت گرفته است.البته موارد مورد اشاره بسیار اندک بوده و در مجموع شهردار رشت استارت نسبتا موفقی را پشت سر گذاشته است.و صد البته برای بهترین شهردار رشت بودن این اصلا کافی نیست.
یکی از مهمترین دغدغه ها و انتقادات از شهردار رشت بهانه ای  به نام  تغییر مدیران و انتصابات بوده است.در چند مطلب قبلی بارها به این نکته اشاره شد که انتصاب و انتخاب مدیران حق طبیعی و ذاتی شهردار بوده و هیچ کس حق دخالت در این امر راندارد.چه عضو شورا باشد و چه نماینده مجلس و یا….
اما دفاع از این حق طبیعی سبب این نمی گردد که انتقاد یا تذکر به شهردار رشت به فراموشی سپرده شود. این روزها خبر از انتصاب افرادی در مدیریت شهرداری به گوش می رسد که جدا از فعالیت مبهم در بخش خصوصی و شایعات شایبه های اخلاقی، پیشینه ای جز چرخش های سیاسی هر روزه و استفاده از سفارش نماینده خاص علاقه مند به دخالت در جزیی ترین انتصابات استان در کسب مدیریت های یک شبه ندارند. مدیرانی که ضعف عملکردی آنها در پست قبلی خود اظهر من الشمس است. مدیرانی که شهرداری را با مغازه خصوصی و … اشتباه گرفته اند.مدیرانی که هر روز به فردی قول حمایت برای نمایندگی مجلس می دهند و فردای آن روز با رقیب وی لابی می کنند.
تا کنون کوشیده ایم که در دفاع از شهردار رشت و تحلیل وقایع از دایره انصاف خارج نشویم و در ادامه هم به همین اصل معتقدیم.به عنوان رسانه ای مستقل و بدون کوچکترین منافعی در شهرداری و از روی خیرخواهی شهردار محترم رشت از وی تقاضا میکنیم که به جای بها دادن به چنین مدیرانی یک بار و برای همیشه با باج خواهی نمایندگان خاص و …مقابله کنند واز ایشان درخواست داریم که در انتخاب مدیران بر اساس انگیزه توان علمی،تجربه و شایسته سالاری گام بردارند و نه توان لابی و اعمال فشار افراد.
برای ثابت قدم و تیم مشاوران ایشان روزهایی بهتر آرزو می کنیم که پر واضح است موفقیت ایشان سرافرازی شهرمان رشت را به دنبال خواهد داشت.

 

منبع: خبرآزاد


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *