مراسم بزرگداشت روز خبرنگار شهرداری؛ثابت قدم ۰۵۹

اعضای شورای اسلامی و مجموعه مدیریت شهر با کمک خبرنگاران و مدیران رسانه‌های فرصت‌شناس نه فرصت طلب در راستای عمران و توسعه شهری گام بردارند.

شمال ما: صبح پنج‌شنبه در مراسمی با حضور دکتر سید محمدعلی ثابت قدم شهردار رشت, مظفر نیکومنش رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی وسخنگوی شورای اسلامی شهر, فرهاد شوقی عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر، فاطمه شیرزاد رئیس کمیسیون بهداشت محیط زیست و خدمات شهری شورا اسلامی شهر , امیرحسین علوی رییس کمیسیون برنامه بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر ، اسماعیل حاجی پور رییس شورای شهرستان رشت ، رسولی رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورا اسلامی شهر , حجت جذب از اعضای شورای اسلامی شهر رشت ، نظری معاون مالی اقتصادی شهرداری, حق جو مدیر حراست شهرداری , فاطمه قدیمی حرفه مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری و مهدوی مدیر روابط عمومی شورای شهر , حسن پور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر رشت, اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات گیلان و جمع کثیری از خبرنگاران استان و شهرستان رشت از فعالان عرصه خبر و مطبوعات تقدیر شد

به گزارش واحد خبر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت ،  دکتر سیدمحمدعلی ثابت قدم شهردار رشت در سخنانی با گرامیداشت روز خبرنگار اظهارداشت: رسانه وفعالیت درآن یکی از پایه های دموکراسی و فعالیت در تمامی ادوار تاریخ بوده است.

.

 

.

شهردار رشت با تاکید بر تغییرات حوزه رسانه بعداز جریان انقلاب صنعتی تصریح کرد: مبنای اصلی تغییرات ایجاد شده در حوزه رسانه آگاهی بخشی به جوامع بوده که بسته به نوع نیاز سبب تغییرات سیاسی واصلاحات در سطوح مختلف جوامع شده است.

وی افزود: تثبیت وضع موجود و تغییر که ناشی از حس آرمان خواهی بوده و هست برگرفته از افکار عمومی جامعه است و افکار عمومی نیز بهترین مدل برون داد خود را در رسانه تجلی می نمایند.

دکتر ثابت قدم اذعان داشت: تاثیر سایت ها و پایگاههای خبری و دیگر رسانه های مکتوب و مجازی در شکل گیری انقلاب ها و جریانات سیاسی متفاوت بوده است.

شهردار رشت با اشاره به افزایش سرعت داده ها در فضای مجازی گفت: صداقت ، عدالت ، سرعت و شجاعت چهار رکن اصلی تاثیرگذار در هر مدیریتی است لذا رسانه ها در راستای ارتقای کیفی رسانه ای خود ملزم به رعایت و حفظ ارکان فوق در فضای رسانه ای خود می باشند.

این مسئول با اشاره به نقش صداقت در عبنیت بخشی وقایع اذعان داشت: با رعایت صداقت در تحلیل اخبار و محتوا مبتنی بر عدالت. میتوانیم علاوه بر نتیجه گیری مثبت سبب افزایش سرعت انتقال اطلاعات و شویم.

دکتر ثابت قدم با تاکید براینکه رسانه ها به دنبال تکامل انسانی هستند, گفت : اعضای شورای اسلامی و مجموعه مدیریت شهر با کمک خبرنگاران و مدیران رسانه های فرصت شناس نه فرصت طلب در راستای عمران و توسعه شهری گام بردارند.

مظفر نیکومنش رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت باگرامیداشت روز خبرنگار با استناد به فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظلله العالی) اظهارداشت : امروز رسانه ها رفتار و هویت فرهنگی انسان ها را به دنیا القا می کنند.

نیکومنش توسعه و عمران شهری را وجه مشترک و هدف اعضای شورا و خبرنگاران دانست و تصریح کرد: شهر رشت که دارای کرسی های متعددی در جهان است باید از جایگاه ویژه ای برخوردار شود.

وی با اشاره به وضعیت و پتانسیل موجود در شهر رشت افزود: از آنجا یی که هیچ شهری وضعیت و پتانسیل شهر رشت را ندارد شایسته است تا مسئولین با همراهی شهروندان و خبرنگاران این شهر را به جایی برسانند تا در کشور به عنوان الگو مطرح شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت خاطرنشان کرد: شورای اسلامی شهر و مجموعه مدیریت شهری رشت پذیرای هرگونه طرح و پیشنهاد وحتی انتقاد در راستای توسعه شهری است.

.

.

فاطمه شیرزاد نیز در این مراسم با گرامیداشت یاد وخاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای حوزه فرهنگ و رسانه اذعان داشت: از آنجایی که فرآیند تولید یک خبر با دشواری و سختی های زیادی روبروست. لذا مدیران مسئول و سردبیران هر نشریه با بررسی تمام جوانب مبادرت به انتخاب تیتر و سوتیتر می نمایند.

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اهمیت نقد در توسعه شهری یادآورشد: مسئولین استان گیلان و مجموعه مدیران شهری جدا از نقدهای که منجر به ترور شخصیت ها می شوند. پذیرای هرگونه نقد منصفانه ای هستند.

وی در ادامه با تاکید برتاثیرپذیری و اقتدارحوزه رسانه در گیلان تصریح کرد: امید است با راه اندازی اتاق فکر با حضور مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد گیلان و اعضای خانه مطبوعات گامی بلند در راستای وفاق ملی همبستگی و انسجام ملی برداشته شود.

.

.

فاطمه قدیمی حرفه مدیر روابط عمومی و امور بین المللی شهرداری رشت قلم را تو تم خود عنوان کرد و اذعان داشت: تقدیر از خبرنگاران و فعالان عرصه مطبوعات شاید در این مجال کوتاه نگنجد اما امید است تا فعالان عرصه مطبوعات با قلمی که خداوند در قرآن به ان  قسم یاد کرده در راستای تحقق اهداف مدیریت شهری در زمینه توسعه شهری گام بردارند.

وی با اشاره به روند پیشرفت تکنولوژی در امر پوشش خبری ، برای همه تلاشگران این عرصه آرزوی موفقیت کرد  و همگان را در مسیر همدلی و همزبانی  و تلاش برای مشارکت بیشتر در مسیر توسعه شهری به یاری طلبید

.

.

 این مراسم با اجرای تئاتر پرفورمنس ، موسیقی سنتی گروه سنت واجرای کمدی استند آپ  هنرمندان همراه بود.

.

 


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *