شهردار رشت:ثابت قدم ۰۱۹

شمال ما: شهردار رشت گفت: شهرداری رشت همچنان از مطالبات کلان دولت و وصول ارزش افزوده عقب بوده و این نقیصه در حوزه املاکی ما مشاهده می‌شود.

 

به گزارش فارس، محمدعلی ثابت‌قدم امشب در جمع اعضای شورای اسلامی این شهر با تسلیت ایام شهادت اباعبدالله‌الحسین(ع) گزارشی از وضعیت و مشکلات حوزه اقتصادی و مالی شهرداری این شهر را ارائه کرد.

وی با بیان اینکه تزریق به موقع اعتبار موجب تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام می‌شود، افزود: در یک ماه گذشته وصول درآمدهای شهرداری رشت رشد صعودی داشته است.

شهردار رشت پیش‌بینی درآمدی مالی شهرداری رشت را وصول ۷٫۵ میلیارد تومان درآمد از محل وصول ارزش افزوده ذکر کرد و گفت: این درآمد بیشتر از ۳٫۵ میلیارد تومان محقق نشد.

وی با اشاره به اینکه شهرداری رشت همچنان از مطالبات کلان دولت و وصول ارزش افزوده عقب است، خاطرنشان کرد: این نقیصه در حوزه املاکی ما نیز مشاهده می‌شود.

ثابت‌قدم با تصریح بر اینکه گزارش تفریغ بودجه تا سال ۹۳ آماده و برای حسابرسی نهایی به شورا گزارش شده است، گفت: تفریغ بودجه شهرداری از سال ۸۹ تاکنون در حال بررسی بوده و تلاش می‌شود گزارش تفریغ بودجه سال ۹۴ تا پایان آذر ماه امسال تکمیل و به شورا ارسال شود.

وی عدم تحقق جذب اعتبار دولتی برای پروژه‌های بازآفرینی رشت را از دیگر موارد شهرداری رشت ذکر کرد و یادآور شد: در حوزه تأمین اعتبار برای تکمیل پروژه‌ها، خرید اتوبوس و نوسازی ناوگان حمل و نقل، یارانه خرید بلیت اتوبوس و … به شدت عقب هستیم.

شهردار رشت خواستار پیگیری سازمان برنامه و بودجه و رئیس شورا از خزانه استان برای دریافت مطالبات شهرداری از منابع دولتی شد.

وی تمرکز زدایی از مرکز و تحول نظام اداری در مناطق و نواحی شهرداری رشت را از برنامه‌های خود عنوان کرد و یادآور شد: تمرکز زدایی بودجه سازمان‌ها و مناطق به تفکیک در حال پیش‌بینی بوده و در موعد قانونی لایحه پیشنهاد بودجه شهرداری به شورا ارسال می‌شود.

ثابت‌قدم ساخت ایستگاه آتش‌نشانی، خرید ناوگان چند دستگاه اتوبوس، ساماندهی مشاغل شهری، ایجاد المان‌هایی برای افزایش زیبایی سیما و منظر شهری و … را از جمله اقدام‌ها ذکر کرد.

وی از بهره‌برداری بخشی از پروژه زیرگذر شهید رجایی رشت در فردا شب خبر داد و افزود: فردا شب بخشی از پروژه شهید رجایی از قسمت رویی به بهره‌برداری می‌رسد و افتتاح کامل این پروژه چند روز انجام می‌شود.

شهردار رشت با اشاره به اینکه تا پایان سال جاری سه پروژه عمده بازگشایی افتتاح می‌شود، گفت: بلوار امام علی(ع)، محور احسان‌دوست، محدوده زرجوب به تختی و تعریض در محور خیابان رسالت و شهدا در اولویت فعالیت ما قرار دارد.

وی با بیان اینکه مسیر دسترسی برای ایجاد تصفیه‌خانه سروان در حال انجام است، خاطرنشان کرد: با ایجاد این تصفیه‌خانه برای دپوی زباله در این منطقه با مشکل مواجه نمی‌شویم.

ثابت‌قدم افتتاح پایانه غرب شهر رشت را از اقدام‌های شهرداری عنوان کرد و متذکر شد: ساخت پل‌های عابر پیاده در حال اجراست و امروز یکی از این پل‌ها به بهره‌برداری رسیده است.

رئیس شورا اسلامی شهر رشت نیز در جلسه مذکور تلاش شهردار برای اتکا به منابع درآمدی پایدار و کاهش اتکا به درآمد تخلفات ساختمانی ناشی از ماده ۱۰۰ را ستودنی خواند.

مسعود کاظمی درباره طولانی شدن پروژه زیرگذر شهید رجایی گفت: انتظار می‌رود شهردار به وعده خود درباره افتتاح این پروژه عمل کرده و هر چه زودتر موانع تکمیل پروژه را بردارد ضمن اینکه این محور موجب بروز مشکلات برای ساکنان شده است.

وی خواستار توضیحات مکتوب در زمینه ارائه اولویت‌ فعالیت‌های عمرانی تا پایان سال جاری و اجرای مصوبات شورا در قید زمانی مذکور به‌ویژه کیوسک‌های بانک شهر، دلیل توقف خرید خودروی پلاک منطقه آزاد برای نوسازی تاکسیرانی، نیاز محورهای پرتردد برای لکه‌گیری، ترمیم آسفالت و… شد.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *