کوسه ۹۱

شمال ما: Shark Ray Alley نام آبهای کم عمق و ماسه ای در اقامتگاه دریایی Hol Chan واقع در ساحل کشور بلیز است. دلیل این نام وجود تعداد زیادی کوسه پرستار و سفره ماهی است که در اینجا جمع شده اند.

 

در قدیم ماهیگیران از این ناحیه برای تمیز کردن تور خود و برگشتن به بندر استفاده می کرده اند. تکه های کوچک ماهی که از این تورها جدا می شد کوسه های پرستار و چند گونه از سفره ماهی ها را به اینجا کشاند و خیلی زود Shark Ray Alley تبدیل به یک جاذبه بزرگ توریستی شد.

‎‏در میان کوسه ها

کوسه ها و سفره ماهی ها یاد گرفته اند صدای قایق های غواصی را که به آنها نزدیک می شوند تشخیص دهند و در جهت غذاهایی که برای آن ها در آب ریخته می شود حرکت می کنند. این جانوران بردباری زیادی برای شناگران و غواصان دارند و به نظر می رسد که از ارتباط با انسان لذت می برند. سفره ماهی ها که طول بال هایشان به ۶۰ تا ۱۲۰ سانت می رسد با دهان های باز به سمت غواصان شنا می کنند. بعضی دیگر از آنها یاد گرفته اند که حلقه وار در اطراف غواصان شنا کنند گویی برای غذا نمایش اجرا می کنند. طول کوسه های پرستار به ۱۲۰ تا ۱۸۰ سانت می رسد.

البته باید فاصله خود را با این جانوران حفظ کنید و فراموش نکنید که حیات وحش می تواند غیر قابل پیش بینی باشد. بهترین کار این است که نوازش کردن و غذا دادن آنها را به غواصان حرفه ای بسپارید و از دیدن این منظره لذت ببرید.

در میان کوسه ها

.

‎‏در میان کوسه ها

.

در میان کوسه ها

.

در میان کوسه ها

.

در میان کوسه ها

.

‎‏در میان کوسه ها

.

‎‏در میان کوسه ها

.

‎‏در میان کوسه ها

منبع: amusingplanet


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *