سبزیجات ۰۵۳

شمال ما: با استفاده از این سبزیجات دریافت مواد مغذی ضروری بدن را افزایش دهید.

بطور معمول سبزیجات بعنوان منابع پروتئین شناخته نمی شوند، اما تعداد محدودی از آنها حاوی میزان کمی پروتئین می باشند. چیزی که در این مورد قابل توجه می باشد این است که پروتئین های گیاهی ، پروتئین های کاملی نیستند، یعنی حاوی همه آمینواسیدهای ضروری بدن نمی باشند. برای دریافت همه آمینواسیدچهای ضروری بدن، می توانید این سبزیجات را به همراه حبوبات در رژیم غذایی خود بگنجانید.

۱٫نخود فرنگی

.

نخود فرنگی

.

هر نصف فنجان نخود حاوی سه و نیم گرم پروتئین می باشد. از نخود فرنگی می توان در طبخ بسیاری از غذاهای ایرانی و فرنگی استفاده کرد.طرز تهیه سوپ نخود فرنگی با نعناع.

۲٫اسفناج

.

اسفناج

.

شما می توانید ۳ گرم پروتئین را از یک نصف فنجان اسفناج دریافت کنید. از اسفناج می توان علاوه بر درست کردن بورانی، در تهیه انواع آبمیوه نیز استفاده کرد.طرز تهیه آبمیوه با اسفناج.

۳٫سیب زمینی پخته

.

سیب زمینی پخته

.

شاید باور نکنید، ولی دیگر منبع ناشناخته پروتئین، سیب زمینی پخته می باشد! یک سیب زمینی متوسط حاوی ۳ گرم پروتئین می باشد.اگر به دنبال ایده های جالب برای طبخ سیب زمینی هستید  خوراک سیب زمینی های پرشده با اسفناج و پنیر را حتما امتحان کنید.

۴٫کلم بروکلی

.

کلم بروکلی

.

کلم بروکلی نه تنها سرشار از فیبر می باشد(۲٫۶ گرم به ازای هر فنجان) بلکه منبع عالی پروتئین نیز می باشد ( به میزان ۲ گرم در هر وعده). دستور پخت غذاهای خوشمزه با کلم بروکلی.

۵٫کلم بروکسل

.

کلم بروکسل

.

این کلم های سبز توپ مانند همیشه مورد ظلم واقع شده اند، در حالیکه واقعا فوق ستاره های مغذی هستند: هر نصف فنجان حاوی ۲ گرم پروتئین، ۲۴۷ میلی گرم پتاسیم و ۱۱۰ میلی گرم ویتامین K. خوشبختانه برای کسانی که از این کلم ها خوششان نمی آید طرز تهیه  ۴ غذای جدید و خوشمزه با  کلم بروکسل وجود دارد که آنها را به شما پیشنهاد می کنیم.

۶٫ذرت

.

ذرت

.

برخی افراد ذرت را در گروه غلات دسته بندی می کنند ولی می توان فرم تازه آن را در گروه سبزیجات نیز قرار داد. جالب است بدانید که نصف فنجان از ذرت به میزان ۲ گرم پروتئین دارد.دستور تهیه ذرت کبابی با سس لیموترش، کره و پارمیزان.

منبع: www.parsivenus.com


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *