هنوز مهر حکم شهردار خشک نشده،ثابت قدم 041

شمال ما: هنوز مهر وزارت کشور بر حکم شهرداری محمد علی ثابت قدم خشک نشده که رسانه حامی رقیب وی در دوره انتخاب شهرداری پروژه انتقاد از شهردار را استارت زده است.

به گزارش شمال ما، یکی از پایگاه های خبری استان که نزدیک به یک عضو شورای شهر و البته یکی از سه نماینده مردم رشت است اخیرا به سراغ فرهاد شوقی عضو شورای شهر رشت رفته است تا نظرش را درباره عزل و نصب های انجام شده در شهرداری بعد از ورود ثابت قدم بپرسد.

این پایگاه خبری در ابتدای خبرش می نویسد «هنوز یک هفته از دریافت حکم ثابت قدم و آغاز به کار رسمی وی به عنوان شهردار نمی گذرد که عزل و نصب های او موج عظیمی از نقدها را به وجود آورده است.» اما در ادامه این پایگاه خبری هیچ اشاره ای به موج عظیم نمی کند و تنها گفته های فرهاد شوقی را می آورد که حکایت از نقد نه چندان تند و تیزی دارد. این پایگاه خبری در شرایطی صحبت از موج عظیم نقد می کند که نه تنها نمی تواند مستنداتی برای اثبات ادعای خود بیاورد –بماند که این طرز نگارش برای یک خبر به هیچ وجه مطابق با اصول خبرنویسی نیست- بلکه نقدهای فرهاد شوقی هم کاملا محتاطانه است. حتی این عضو شورا که خود یکی از رای دهندگان به ثابت قدم بوده در ابتدای این گفت و گوی کوتاه اذعان داشته که «شهردار منتخب در انتصابات و یا عزل افراد اختیار کامل دارد.» و در ادامه گفته «انتقاد از شهرداری که فقط چند روز از آغاز به کارش می گذرد چندان جالب به نظر نمی رسد». هرچند که شوقی این عمل را که به گفته خودش چندان هم جالب به نظر نمی رسد را در ادامه انجام می دهد و تنها به خاطر عزل یک مدیر میانی در شهرداری از شهرداری که باز بنابه گفته خودش «در عزل مدیرانش احتیار کامل دارد» انتقاد می کند.

اما واقعا چرا تنها بعد از گذشت یک هفته یک پایگاه خبری و یک عضو شورای شهر تصمیم گرفته اند از شهردار منتخب این شهر انتقاد کنند آن هم تنها به خاطر عزل یک مدیر میانی. این اقدام شاید از سوی پایگاه خبری مذکور چندان عجیب نباشد. چون این پایگاه جزو معدود رسانه هایی بود که از همان ابتدا مخالف صریح و شدید ثابت قدم بوده و تمام و کمال از کاندیداهای رقیبش (ابتدا از اوسط مقدم و سپس از کاظمی) حمایت می کرده است. کاندیداهایی که مورد وثوق باقری خطیبانی بوده اند. این پایگاه خبری بدون توجه به نیاز شهر و مجموعه شهرداری به آرامش همچنان مشی انتقادی خود را نسبت به شهردار منتخب حفظ کرده است که البته جای تعجب ندارد. وقتی یک عضو تاثیرگذار شورای شهر صراحتا و در حضور همه نسبت به انتخاب ثابت قدم شدیدا اعتراض می کند و سایر همکارانش را مورد انتقادات شدید قرار می دهد و طی ماه های بعد سعی می کند که مانع صدور حکم شهردار شود طبیعی است که رسانه تحت حمایت او بدون درنظر گرفتن منافع شهر و منافع ملی و جمعی تیغ انتقاد را –چه درست و چه نادرست– به عملکرد شهردار منتخب برکشد. اما عملکرد فرهاد شوقی، عضو جوان شورای شهر جای تعجب دارد. او که خود از رای دهندگان به ثابت قدم بوده و معترف است که انتقاد از شهردار تنها بعد از یک هفته کار چندان جالبی نخواهد بود ظاهرا نتوانسته در مقابل اصرار خبرنگار مقاومت کند و نسبت به عزل تنها یک مدیر شهرداری لب به انتقاد گشوده است. به عبارتی شوقی رای خود و منافع جمعی یک شهر را به خاطر رفاقت با معاون سابق عمرانی شهرداری خرج کرده است. ریسکی که معمولا از یک سیاستمدار دیده نمی شود.

حال در سالی که مقام معظم رهبری برای توسعه و آبادانی کشور شعار «همزبانی و همدلی» داده است بازهم شاهد حب و بغض های سیاسی و رفاقت بازی های گروهی خواهیم بود یا اینکه مسئولانی که در شعار خود را ولایی می خوانند در عمل هم همزبانی و همدلی و از خودگذشتگی را برای توسعه کشور و شهرشان انتخاب خواهند کرد؟


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *