شرمندگی شهردار رشت از وضعیت تالاب عینک؛ثابت قدم ۰۵۶

شمال ما: شهردار رشت از تدوین طرح‌های سرمایه‌گذاری در این شهر خبر داد و گفت: با اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری رونق اقتصادی در منطقه حاکم می‌شود.

 

به گزارش فارس، سید محمدعلی ثابت‌قدم در مراسم «برای نجات تالاب عینک کمک کنیم» در محل تالاب عینک این شهر، اظهار کرد: مردم ساکن حاشیه عینک بهترین حافظان این تالاب هستند و حضور آنها در این مراسم موجب دلگرمی است.

وی با بیان اینکه تالاب عینک بالغ بر ۳۰ هکتار است، افزود: بنده اعتقاد دارم که تاکنون برای نجات و حفظ تالاب کاری انجام‌ نداده‌ایم.

شهردار رشت با ابراز شرمندگی از وضعیت فعلی تالاب عینک این شهر، گفت: امیدواریم بتوانیم با عملکردی موثر ضمن نجات تالاب، دین خود را به اهالی محل عینک ادا کنیم.

وی با بیان اینکه مجموعه تالاب عینک در محدوده شهرداری منطقه ۴ قرار دارد، اضافه کرد: در دفتر سرمایه‌گذاری شهرداری رشت طرح‌های خوبی در دست تدوین است که با اجرای این طرح‌ها رونق اقتصادی در منطقه حاکم می‌شود.

ثابت‌قدم بخشی از محدوده کناری تالاب عینک رشت را در گذشته بسته خواند و تصریح کرد: به نوعی شهرداری در این بخش از اموال خود نگهداری می‌کرد، اموالی که به درد مردم نخورد حفظ آنها فایده‌ای ندارد.

وی با اشاره به اینکه مردم باید نسبت به اعمال ما نگاه خوبی داشته باشند، خاطرنشان کرد: به‌زودی نقطه غربی رشت از «کارخانه دخانیات تا منطقه شهریاران» بازآفرینی می‌شود که به رونق اقتصادی کمک می‌کند.

شهردار رشت با تأکید به نقش سازمان‌های مردم‌نهاد در موضوعات زیست‌محیطی، تصریح کرد: توانمندسازی جوامع محلی صرفاً با حرف نیست و باید آموزش‌ها به صورت مشارکتی و با اغنا باشد.

وی با بیان اینکه دستورالعمل‌های تزئینی و لوکس را باید برای هر جامعه تلقین کنیم و بعد انتظار داشته باشیم که آشغال نریزند، یادآور شد: زمانی که بین منافع عمومی و خصوصی تعادل ایجاد شود مردم به خاطر حفظ منافع شخصی خود‌ منافع عمومی را نیز حفظ می‌کنند.

ثابت‌قدم از اجرای برنامه‌های خوب برای منطقه تالاب عینک رشت خبر داد و خاطرنشان کرد: اخیراً تالار گفتمان شهر رشت در هفته سلامت امسال در محدوده عینک ایجاد شد.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *