شهردار رشت:ثابت قدم ۰۱۹

شمال ما: شهردار رشت گفت: بحث بین المللی شدن شهر رشت اتفاق افتاده است و ما شاهد اتفاقات خوبی در روابط بین الملل در شهر رشت هستیم.

به گزارش ایسنا، نشست شهردار رشت با خبرنگاران در اتاق گفتگوی عمارت تاریخی شهرداری رشت در حالی برگزار شد که در ابتدا خبرنگاران با بیان مسائل و مشکلات شهری در غالب سوالات مختلف خواستار پاسخگویی مدیر ارشد شهر شدند.

سید محمد علی ثابت قدم در این نشست ضمن قدردانی از حضور و همراهی رسانه ها با مجموعه مدیریت شهری اظهار کرد: شما رسانه ها نقش بسزایی را برعهده دارید زیرا با اطلاع رسانی دقیقی که از خدمات و برنامه های شهری انجام می دهید و انتقال نظرات مردم ما را در ارائه خمات هرچه بهتر یاری می کنید.

وی در پاسخ به سوال های مطرح شده در خصوص برنامه های شهرداری رشت در راستای روابط بین الملل و شهر خلاق گفت: اعتماد سازی و برند سازی محلی از ارکان توسعه شهر رشت خواهد بود خوشبختانه با زحمات خوبی که در مجموعه مدیریت شهری کشیده شده ، بحث بین المللی شدن شهر رشت اتفاق افتاده است و با توجه به اینکه شهرها امروز در سیطره دولتها نیستند و خودشان دولت شهرهستند ما شاهد اتفاقات خوبی در روابط بین الملل در شهر رشت هستیم.

شهردار رشت اضافه کرد:ما تلاش داریم با استفاده از ظرفیت به وجود آمده در راستای اشتغال و افزایش در آمد مردم،کاهش فقر،عبور از مناطق کمتر برخوردار و هویت بخشی به شهر گام برداریم.

وی با اشاره به اینکه تنوع غذایی گیلان در هیچ کجای دنیا وجود ندارد،ادامه داد:بنده در سفر اخیری که به سوئد به عنوان شهر خلاق خوراک داشتم به این نتیجه قطعی رسیدم که در بین ۱۶ شهر کیفیت و کمیت غذایی هیچ شهری به اندازه شهر رشت نیست اما آنها در بستنه بندی و ارائه بسیار از ماجلوتر هستند.

مدیر ارشد شهر رشت خاطرنشان کرد:رشت قابلیت های مختلفی در حوزه بین المللی دارد و تنها بحث خوراک نیست که بخواهیم که رشت را بین المللی کنیم ما در کنار خوراک ظرفیتهای دیگر این شهر را لحاظ خواهیم کرد.

شهردا رشت همچنین از هوشمند سازی شهر رشت خبر داد و گفت:بحث شهر هوشمند مقوله ای تاثیر گذار در شهرسازی است و ما در این زمینه برنامه هایی در دست اجرا داریم و با تفاهمنامه ای که با منطقه آزاد داشته ایم به زودی با شرایط مناسبت تاکسی های جدید با پلاک منطقه آزاد انزلی وارد سیستم حمل و نقل عمومی شهر می شود.

وی همچنین از اتمام کتاب تاریخ شفاهی رشت خبر داد و گفت:رشت دارای ۵۵ محله است که بسیاری از این محلات در گذشته دارای کاربری های مختلفی بوده اند ما تلاش داریم هر محله را براساس کارکردی که داشته با المانی متناسب با هویت محل معرفی کنیم.

ثابت قدم همچنین از افتتاح ۱۵ پل عابر پیاده تا پایان سالجاری خبر داد و افزود:مطالعات ساخت ۴۱ پل عابر پیاده در شهر رشت انجام شده است اما به دلیل مشکلات زیر ساختی تنها ۳ پل تاکنون ساخته شده است و ۱۵ پل تا پایان سال در رشت به بهره برداری می رسد.

شهردار رشت همچنین با اشاره به معضل سد معبر اظهار کرد: باتوجه به وجود افراد بیکار در این شهر و شهرهای اطراف ما شاهد پدیده سد معبر به صورت گسترده توسط دستفروشان در این شهر هستیم در این راستا در مرکز شهر اماکنی را  برای ساماندهی دستفروشان به زودی خریداری خواهیم کرد و قطعا با خریداری این اماکن تا حدودی این معضل در خیابان امام و شیک برطرف می شود.

ثابت قدم همچنین به معضل ترافیک در شهر رشت اشاره کرد و گفت: ۳ مسیر در شهر باید بازگشایی شود تا رینگ حمل و نقل شهری کامل شود و مهمترین دلایل ترافیکی در حال حاضر مسدود بودن این مسیرها است که ما امیدواریم با بازگشایی مسیر زرجوب به تا پشت اداره قند و شکر و امداد مسیر تا چهارراه گلسار،خیابان انساندوست،معلم رشتیان و میدان امام علی تا دیلمان شاهد رفع معضل ترافیک در این شهر باشیم.

وی همچنین به عبور خودروهای سنگین در داخل شهر و افزایش بار ترافیکی اشاره کرد و گفت:کنار گذری که از آج بیشه تا میدان جهاد و در نهایت به یخسازی منتهی می شود می تواند رینگ شرق را تکمیل کند و همچنین بازگشایی مسیر میدان گیل،لاکان وجاده فومن رینگ جنوبی را در بر می گیرد و این دو رینگ با هدایت خود روها در خارج از شهر نقش بسزایی در کاهش ترافیک دارند.

شهردار رشت همچنین در خصوص تاخیر در پرداخت حقوق کارکنان شهرداری اظهار کرد: معوقاتی از گذشته در خصوص بیمه و شرکت های پیمانکار وجود داشته است و ما در تلاش هستیم هر بدهی را تا پایان سال پرداخت کنیم و با توجه به درآمدهای وصولی در برخی از ماه ها با مشکل پرداخت حقوق مواجه می شویم اما تا پایان سال همه بدهی های شهرداری صفر می شود .

وی اضافه کرد:تاکنون ۱۵ پارک محله ای را راه اندازی کرده ایم و تا پایان سال این تعداد به ۲۲ پارک می رسد و عمده این پارکها در حریم رودخانه  ها است و طرح ۱۲ گانه ای را در حاشیه رودخان ها در برنامه داریم و تلاش داریم با پاکسازی رودخانه در یک مساحت هزار متری تفرجگاه آبی را احداث کنیم  تا مردم از نعمت رودخانه در داخل شهر بهره مند شوند و ما سر سختانه به دنبال این امر هستیم.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *