مدیرکل کتابخانه های گیلان:امیر محمدپور 018

شمال ما: مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان بر ضرورت شاداب سازی کتابخانه های استان به عنوان یک اصل مهم و اساسی یاد و بر تحقق آن تاکید کرد.

 

به گزارش ایرنا، امیر محمدپور روز شنبه در نشست اعضای انجمن کتابخانه های عمومی رودسر، از این شهرستان به عنوان یکی از شهرستان های گیلان یاد کرد که امسال در آن مبحث شاداب سازی کتابخانه ها در اولویت کار قرار گرفته است.
وی ادامه داد: کتابخانه هایی در شهرستان رودسر وجود دارد که به دلیل قدمت بالای آنها و نیز فضای کم، نیاز به توجه وی‍ژه در این زمینه دارند.
وی افزود: شرایط کنونی باعث شده آن طوری که باید و شاید، شاهد جذب بیشتر اعضا نباشیم و این فرایند باید تغییر کند و انتظار داریم بخشی از این مشکلات با همیاری شهرداری ها مرتفع شود.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در بخش دیگری از سخنانش، از کتابخانه ابوجعفر هوسمی به عنوان یکی از کتابخانه هایی ذکر کرد که لازم است در بخش شاداب سازی، اقدامات موثر در آن صورت گیرد.
محمدپور همچنین بر لزوم توسعه کتابخانه شهر چابکسر تاکید کرد و گفت: فضای موجود در کتابخانه شهر چابکسر، خوب نیست و بطور قطع در ادامه با مشکلاتی در آن مواجه خواهیم شد که انتظار ما است طرح توسعه این کتابخانه نیز صورت گیرد.
وی در ادامه از شروع ساخت پروژه کتابخانه شهر واجارگاه خبر داد و افزود: عملیات اجرایی این پروژه ها در آینده نزدیک آغاز خواهد شد.
وی یادآور شد: فضای کتابخانه در شهرستان رودسر بر اساس برنامه پنجم توسعه، باید به چهار متر و ۴۶سانتیمتر برسد و بر اساس سند چشم انداز، به هشت متر ارتقاء خواهد یافت.
به گزارش ایرنا ، در شهرستان رودسر هفت کتابخانه عمومی و یک کتابخانه مشارکتی فعالیت دارند و در حال حاضر ۱۰۵هزار و ۸۰۵ جلد کتاب در موضوعات مختلف در این کتابخانه ها موجود است.
۱۷کتابدار و سه هزار و ۶۵۱ نفر نیز عضو فعال این کتابخانه ها هستند. زیربنای کتابخانه های عمومی شهرستان رودسر در حال حاضر دو هزار و ۶۹۵متر مربع است.
شهرستان رودسر در ۷۵ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع شده و بیش از ۱۴۶ هزار نفر جمعیت دارد.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *