غوغای سه شهید گمنام در صومعه سرا؛شهید ۰۶۳

هفتم خرداد ماه شهرمان بارانی می‌شود اما نه بارانی که از آسمان فرود آید، بارانی که از چشمان منتظر مادران شهدا فرو می‌ریزد و تمامی ندارد…

شمال ما: همزمان با هفتم خرداد ماه صومعه‌سرا میزبان سه شهید گمنام است که مادران جاویدالاثر بیشتر از هر زمانی دیگر چشم به راه فرزندان خود شده‌اند.

هفتم خرداد ماه شهرمان بارانی می‌شود اما نه بارانی که از آسمان فرود آید، بارانی که از چشمان منتظر مادران شهدا فرو می‌ریزد و تمامی ندارد.

خانواده مفقودالجسدها سال‌ها منتظر کسی هستند که خبری از او به آنها نرسیده و در واقع منتظر در آغوش کشیدن عزیزشان هستند، انتظار را باید از مادر شهید گمنام پرسید ما چه می‌دانیم معنای غروب جمعه را.

خدایا پس نوبت فرزند من کی می‌رسد؟

فخری اژدری، مادر شهید گمنام وحید سیما در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در صومعه‌سرا با بیان اینکه فرزند شهیدش بسیار مومن و آرام بود، اظهار کرد: فرزندم بسیار خوب بود که جان خود را در راه اسلام فدا کرد.

وی با بیان اینکه وقتی فرزندش برای آخرین بار به مرخصی آمد به او گفت که دیگر باز نخواهد گشت و قطعا شهید می‌شود، افزود: امروز سی و سه سال از آن روز می‌گذرد ولی هنوز فرزندم بازنگشته است.

مادر شهید سیما با اشاره به آوردن سه شهید گمنام به صومعه‌سرا گفت: حس و حالم در این روزها دگرگون شده است و حال عجیبی دارم، ایکاش یکی از این شهدا فرزندم باشد.

وی با صدایی لرزان و چشم‌هایی بارانی تصریح کرد: خدایا پس نوبت فرزند من کی می‌رسد؟ پروردگارا من دیگر عمری به این دنیا ندارم چه می‌شود در همین واپسین روزهای عمرم فرزندم را به من برسانی.

غروب پنج‌شنبه‌ها بر سر مزار شهدای گمنام می‌روم و برایشان مادری می‌کنم

گولگز بلالی، مادر شهید گمنام غلامرضا نعیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در صومعه‌سرا با بیان اینکه در زمان انقلاب ساکن تهران بود و بعد از انقلاب به صومعه‌سرا آمده است، خاطرنشان کرد: فرزندم یکی از فعالان انقلابی بود و به دلیل اینکه شناسایی شد دو بار ماموران ساواک منزل ما را به آتش کشیدند.

وی با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب و در جنگ تحمیلی غلامرضا به جنگ رفت، اظهار کرد: او علاقه به خصوصی به امام خمینی(ره) داشت و آخرین قسمش به جان امام بود.

مادر شهید گمنام غلامرضا نعیمی با بیان اینکه فرزندش ۲۲ساله و مجرد بود، افزود: در عملیات میثم در شلمچه به شهادت رسید و هنوز هم پیکرش را نیاورده‌اند.

بلالی گفت: فرزندم وقتی برای آخرین بار به مرخصی آمد هنگام رفتن خیلی پشت سرش را نگاه می‌کرد و وقتی کمی از خانه دور شد با صدای بلند گفت مادر دیگر نخواهم برگشت و حلالم کن.

وی با بیان اینکه امیدوارم خدا هدیه مرا قبول کند، تصریح کرد: باید ادامه دهنده راه شهدا باشیم تا آنها شفیع ما شوند و یک سنگ خالی در گلزار شهدا به نام شهیدم گذاشته‌اند که به آن سنگ خالی افتخار می‌کنم.

مادرشهید نعیمی خاطرنشان کرد: انقلاب به سختی به دست آمده و از اینکه در انقلاب سربلند بیرون آمده‌ام بسیار احساس سربلندی و خوشحالی می‌کنم.

بلالی اظهار کرد: اگر انسان‌های والامقامی نبودند که انقلاب کنند و در هشت سال جنگ تحمیلی مقاومت کنند و به پیروزی  برسند یقینا ایران اکنون مانند یمن به دست دشمنان اسلام اسیر بود، پس باید قدر شهدا را بدانیم و ادامه دهنده راه آنان باشیم.

وی افزود: وقتی شنیدم سه شهید گمنام قرار است در این شهر تدفین شود خیلی خوشحال شدم و با خود گفتم؛حال که فرزندم به آغوشم بازنگشت پس من هر هفته غروب پنج‌شنبه‌ها بر سر مزارشان می‌روم و برایشان مادری می‌کنم.

از شهدا می‌خواهم فرزندم را به آغوشم بازگردانند

اشرف نیک‌نژاد، مادر جاویدالاثر شهید ایرج صفری‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در صومعه‌سرا گفت: فرزند شهیدم بسیار مومن و اهل مسجد بود.

وی با بیان اینکه شهید صفری‌پور به دلیل حفظ میهن به جبهه رفت، تصریح کرد: او هنگام شهادت دوازده سال داشت که متاسفانه تا کنون پیکرش را برایم نیاورده‌ام.

نیک‌نژاد تصریح کرد: شهدای ما جانشان را فدا کردند تا نظام و حکومت اسلامی پابر جا بماند اما امروز افراد با بدحجابی خون شهیدان را پایمال می‌کنند که من به عنوان مادر شهید هیچگاه این افراد را حلال نخواهم کرد.

وی با بیان اینکه پسرشهیدم مفقودالاثر نیست بلکه مفقودالجسد است و شاید در یک شهری به نام شهید گمنام تدفین گشته، خاطرنشان کرد: من برای شهدای گمنام شهرم مادری می کنم و آنها را به نام ایرجم صدا می زنم.

مادر شهید صفری‌پور اظهار کرد: بزرگترین نعمتی که خداوند به ما ارزانی داشته نعمت انقلاب اسلامی و حکومت جمهوری اسلامی است که با ایثارگری‌های امام خمینی(ره) و شهدا به دست آمد و امیدوارم بتوانیم با پاسداشت این عزیزان ادامه دهنده راهشان باشیم.

.

 

IMG_4192 IMG_4187 IMG_4182 IMG_4171  IMG_4137 IMG_4152   IMG_4116 IMG_4106 IMG_4123  IMG_4073 IMG_4074 IMG_4093 IMG_4094   IMG_4082 IMG_4070 IMG_4068  IMG_4065 IMG_4052 IMG_4053 IMG_4054 IMG_4058 IMG_4051 IMG_4040 IMG_4046 IMG_4016 IMG_4022 IMG_4032 IMG_4034 IMG_4049 IMG_3988 IMG_3991 IMG_3962 IMG_3992 IMG_3977 IMG_3983 IMG_4014 IMG_3959 IMG_3957 IMG_3948 IMG_3939 IMG_3933


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *