با معرفی نفرات برتر؛جشنواره ملی شعر نور

شمال ما: سومین جشنواره ملی شعر «نور» با تجلیل و شعرخوانی شاعران برگزیده کشوری و معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

به گزارش ایسنا، جهاددانشگاهی استان گیلان به منظور اعتلای بیشتر فرهنگ ایرانی و آشنایی هر چه بیشتر با ادبیات انقلاب اسلامی ایران با استفاده از ابزار ادبی در بیان ارزش ها و ارتقای زبان و ادبیات ملی – دینی جشنواره سراسری شعر «نور» را برگزار کرد.

اهداف برگزاری این جشنواره ترویج آثار و اندیشه های انقلابی، تشویق و ترغیب جوانان در خصوص ارایه آثار هنری در حوزه انقلاب اسلامی ایران، کشف استعدادهای برتر و خلاق، آسیب شناسی و نقد در حوزه ادبیات انقلاب اسلامی، زمینه سازی برای خلق آثار ادبی دانشجویان و زمینه سازی به منظور بهره‌برداری از ادبیات بوده است.

سومین جشنواره سراسری شعر «نور» در قالب های کلاسیک و سپید در بخش ها و محورهای ایران و انقلاب با محوریت ایران، انقلاب اسلامی، نهضت جنگل و بخش آزاد برگزار شد، مراسم اختتامیه این جشنواره امروز، ۶خرداد ماه با حضور اساتید کشوری در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء(ص) برگزار شد.

اجرای برنامه موسیقی توسط پوریا علی نژاد راد از شاگردان استاد محمد نوری، شعرخوانی برگزیدگان جشنواره، سخنرانی دکتر هدایتی مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه ریزی جهاددانشگاهی، پخش کلیپ هیات داوران و قرائت بیانیه از دیگر بخش های جشنواره سراسری شعر نور بود.

به گزارش ایسنا،در هر کدام از بخش های شعر کلاسیک و شعر سپید، به ۳ اثر برگزیده تندیس جشنواره و جوایز نقدی اهدا شد.

آرش فرزام صفت، جواد منفرد و سید مهدی نقبایی داوران استانی کلاسیک، ستار جانعلی پور، اسماعیل حبیبی و زهرا حیدری داوران استانی سپید جشنواره سراسری شعر نور هستند.

داور کشوری بخش کلاسیک محمد علی بهمنی و داور کشوری بخش سپید علیرضا عباسی است.

شخصیت ادبی استان محمدحسین مهدوی و شخصیت ادبی کشوری این جشنواره این نیز ساعد باقری و جواد زهتاب می باشد.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

 

 

 


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *